×

آیا بانک مرکزی برای مدت طولانی طرح فروش سکه را ادامه می دهد؟

 • کد نوشته: 242713
 • ۲۰ اسفند ۱۴۰۲
 • ۰
 • یک فعال با سابقه بازار طلا عنوان کرد که بانک مرکزی درباره اینکه طرح فروش سکه در مرکز مبادله ایران برای مدت زیادی ادامه داشته باشد، اشاره نکرده است.
  آیا بانک مرکزی برای مدت طولانی طرح فروش سکه را ادامه می دهد؟
 • مدتی است که بانک مرکزی اقدام به حراج سکه برای کاهش حباب قیمت سکه و تسهیل در خرید مردم کرده، با توجه به اینکه در سال‌های اخیر خبرهایی در خصوص خروج نقدینگی از بازار بورس و انتقال سرمایه به بازارهای ارز، سکه و … شنیده میشود، ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا حراج سکه می‌تواند تاثیر منفی روی بازار سرمایه بگذارد یا خیر؟ محمد کشتی آرای نائب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر و فعال بازار طلا و سکه در این خصوص اظهار کرد: تجربه‌ای که در یک هفته اخیر صورت گرفته و در قالب حراج سکه بوده، به شکل محدود چه از نظر تعداد و چه از نظر زمان انجام شده است. وی افزود: این اقدام بانک مرکزی نزدیک عید نوروز و برای این ایام در قالب حراج ربع سکه بوده تا مردم بتوانند برای هدیه این سکه‌ها را خریداری کنند.
  به گفته این فعال بازار طلا و سکه بانک مرکزی به مدت زمان طولانی اجرای این طرح اشاره ای نکرده است.
  نائب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: به نظر می‌رسد بانک مرکزی با هدف تنظیم و نیاز بازار و کاهش حباب و قیمت سکه اقدام به حراج سکه کرده است.
  به گفته کشتی آرای، بورس بیشتر جنبه سرمایه‌گذاری در دراز مدت را دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند همچنان به کار خود در بورس ادامه دهند، زیرا فعالانی که در شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری حضور دارند تخصص این کار را دارند و مردم می‌توانند به فعالیت آنها و سرمایه‌گذاری در بورس ادامه دهند.
  وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران و عموم مردم باید بدانند حراج سکه تداخلی با سرمایه گذاری در صندوق‌های متنوع بورس ندارد.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *