فرانسه شهادت یک نیروی ارتش لبنان توسط اسرائیل را محکوم کرد

لبنان

به گزارش روزنامه گاردین، بیانیه‌ وزارت خارجه فرانسه عنوان می‌کند: پاریس از درگیری‌های جاری در مرز میان لبنان و اسرائیل به شدت نگران است. همه طرف‌ها باید حداکثر خویشتن‌داری را به کار گیرند.

در ادامه این بیانیه آمده است: فرانسه حمله اسرائیل را که به قیمت جان یکی از نیروهای مسلح لبنان تمام شد، محکوم کرده و صمیمانه به بستگان قربانی تسلیت می‌گوید.

بر اساس این گزارش، شهادت این سرباز لبنانی در جنوب این کشور نخستین تلفات ارتش لبنان از زمان تشدید تنش‌ها در منطقه پس ماه اکتبر (مهر) محسوب می‌شود.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در جنوب لبنان (یونیفل) نیز پیشتر نسبت به این اقدام رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از کسانی که در طول خط آبی به تبادل آتش با یکدیگر می‌پردازند، می‌خواهیم که به درگیری‌ها پایان دهند زیرا که ممکن است به تبعات وخیمی برای مردمی منجر شود که در کنار خط آبی به سر می‌برند.

به گزارش ایرنا، شبکه المنار لبنان عصر روز گذشته از شهادت عبدالکریم المقداد نیروی ارتش در جنوب این کشور و زخمی شدن سه نیروی دیگر، بر اثر شلیک یک تانک ارتش رژیم صهیونیستی به موقعیت نظامی تل «العویصه» در منطقه العدیسه خبر داد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *