وزیر خارجه سوریه بر آمادگی کشورش برای اجرایی کردن دستورات رئیس جمهور ایران و سوریه تاکید کرد


حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که در رأس هیأتی و در مقصد دوم سفرش به منطقه در دمشق حضور دارد، امروز (یکشنبه) ۲۲ بهمن ماه با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورت‌های مشترک در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای را حائز اهمیت خواند و بر اهمیت‌ پیگیری‌های مشترک برای تحقق و اجرایی کردن توافقات دو رئیس جمهور و اسناد امضا شده بین دو کشور در سفر قبلی آیت‌الله رئیسی به سوریه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین نقش بخش خصوصی در روابط اقتصادی دو کشور را مهم برشمرد و افزود: لازم است در این زمینه با تلاش‌های مشترک، موانع برطرف و همکاری‌ها شتاب گیرد.

امیرعبداللهیان فعال کردن هرچه بیشتر ظرفیت‌های اقتصادی موجود در دو کشور را به نفع دو ملت خواند و گفت: لازم است در این زمینه تلاش‌های مشترک افزایش یابد.

امیرعبداللهیان اواسط مهر ماه و یک هفته پس از عملیات طوفان الاقصی و حمله رژیم صهیونیستی به غزه که چهار ماه است همچنان ادامه دارد، در سفری به منطقه و در سومین مقصد این سفر بعد از حضور در عراق و لبنان، به سوریه سفر و با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

* همه ما به مقاومت و دستاوردهای آن در فلسطین افتخار می‌کنیم

فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه نیز در دیدار امروز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با همتای ایرانی، سفر امیرعبداللهیان به دمشق در این مقطع زمانی را مهم خواند و با اشاره به شرایط منطقه‌ای، بر اهمیت مشورت‌های مشترک برای دو کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به تحولات غزه و حمایت قوی دو کشور از مسأله فلسطین، گفت: با توجه به پایداری مقاومت، تحولات فلسطین علیرغم همه جنایت‌هایی که صهیونیست‌ها مرتکب شدند، در مسیر امیدبخشی به نفع ملت فلسطین پیش می‌رود و فلسطین و محور مقاومت پیروز این نبرد هستند و همه ما به مقاومت و دستاوردهای آن در فلسطین افتخار می‌کنیم.

وزیر خارجه سوریه افزود: تحولات ۴ ماه اخیر چهره حقیقی و جنایتکارانه رژیم اسرائیل را به همه جهانیان نشان داد.

فیصل المقداد تأکید کرد که هماهنگی‌های دو کشور ایران و سوریه در موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی با قوت ادامه خواهد یافت.

وی توسعه روابط دوجانبه ایران و سوریه را در زمینه‌های مختلف حائز اهمیت خواند و بر آمادگی سوریه برای اجرایی کردن دستورات و منویات رؤسای جمهور دو کشور تأکید کرد.

فیصل المقداد همچنین از ایستادگی ایران در کنار سوریه تشکر و قدردانی کرد.

، حسین امیرعبداللهیان همچنین پیش از این با بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وزیر امور خارجه در مقصد اول این سفر به بیروت رفت و قرار است پس از دمشق به قطر نیز برود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *