×

دو غول بزرگ وال‌استریت، وارن بافت و لاری فینک به منتقدان طرح اصلاح مالیاتی ترامپ پیوستند

 • کد نوشته: 3119
 • ۱۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بعد از این که طرح اصلاح مالیاتی ترامپ که در ماه گذشته توسط جمهوری‌خواهان اعلام شد واکنش‌های زیادی را هم در طیف جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها در پی داشت، دیروز سه‌شنبه دو غول بزرگ وال‌استریت، وارن بافت و لاری فینک نیز به منتقدان این طرح پیوستند.

  دو غول بزرگ وال‌استریت، وارن بافت و لاری فینک به منتقدان طرح اصلاح مالیاتی ترامپ پیوستند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه دو تن از غول‌های وال‌استریت به منتقدان طرح اصلاح مالیاتی ترامپ پیوستند که یکی از آنها وارن بافت مولتی‌میلیاردر معروف آمریکایی و دیگری لاری فینک رئیس شرکت بلک‌راک است.


  از آنجا که جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا پیش از این اعلام کرده بودند که طرح مالیاتی ترامپ، مالیات بسیاری از طبقه متوسط آمریکا را کاهش نمی‌دهد، وارن بافت میلیاردر معروف آمریکایی  و مالک شرکت برکشایر هاتاوی لاری فینک مالک شرکت بلک‌راک در مصاحبه‌هایی جداگانه گفتند که نرخ مالیات شرکت نباید بیشتر از این کاهش یابد.


  وارن بافت به سی. ان. بی.سی گفت «ما کسب و کارهای زیادی داریم … من فکر نمی‌کنم که دلیل عدم رقابتی بودن آنها در جهان به دلیل نرخ مالیات بالاست».


  لاری فینک نیز به شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت: «آنچه که در حال اتفاق افتادن است افزایش بیشتر کسری بودجه آمریکاست».


  طرح اصلاح مالیاتی جمهوری‌خواهان ماه گذشته اعلام شد که بر اساس آن نرخ مالیات بر درآمدهای شرکت از سطح کنونی ۳۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت».


  بافت همچنین اعلام کرده است که موفقیت طرح مالیاتی ترامپ احتمالا سرمایه‌گذاری در بازار سهام را تحت تأثیر قرار خواهد داد.  


  بنا به گفته تحلیل‌گران مستقل، این طرح باعث کاهش شش تریلیون دلار درآمدهای مالیاتی می‌شود و این در حالی است که جمهوری‌خواهان و خود ترامپ بر این عقیده هستند که کاهش در نرخ مالیات باعث از بین رفتن درزهای قانونی و تخلفات مالیاتی خواهد شد و همچنین نرخ رشد اقتصادی سالیانه ایالات متحده را افزایش خواهد داد.


  رویترز همچنین گزارش داده است که بسیاری از جمهوری خواهان به دلیل شکست‌های پیاپی در کنار گذاشتن قانون بیمه درمانی اوباما معروف به اوباماکر، اکنون تمایل دارند که با پذیرش این طرح اصلاح مالیاتی، کسری بودجه دولت فدرال را افزایش دهند.


  باب کراکر، سناتور جمهوری‌خواه که گفته نمی‌خواهد به طرح اصلاح مالیاتی که منجر به افزایش کسری بودجه دولت فدرال خواهد شد رأی بدهد، گفت: «احساس میکنم که از زمان بعد از انتخابات ما در یک جو حزبی گرفتار شده‌ایم و این برای من نگران‌کننده است».


  جمهوری‌خواهان همچنین بر این عقیده هستند که کاهش نرخ مالیات تا سقف ۲۰ درصد باعث کمک به کارگران  و افزایش شغل و کاهش نرخ بیکاری  و نیز افزایش دستمزد می‌شود، اما دموکرات‌ها این گفته جمهوری‌خواهان را نمی‌پذیرند و آن را به چالش می‌کشند.


  ران وایدن، سناتور ارشد دمکرات، روز  سه شنبه دولت ترامپ را به دلیل حذف مقاله پژوهشی از وبسایت وزارت خزانه‌داری آمریکا مورد انتقاد قرار داد. این مقاله پژوهشی نشان می‌داد که منافع کارگران از کاهش مالیات شرکت‌ها بسیار ناچیز می‌باشد.


  اما سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا در پاسخ به این انتقاد گفت که این سند از زمان اوباما در وبسایت وزارت خزانه‌دای موجود بود و تجزیه و تحلیل ما از وضعیت کنونی را ارائه نمی‌کند.


  وارن بافت و لاری فینک همچنین سایر اقدامات مالیاتی جمهوری‌خواهان را مورد انتقاد قرا داده‌اند. بافت گفت که پیشنهاد حذف مالیات مستغلات یک «اشتباه وحشتناک» است که در جهت منافع ثروتمندترین افراد ایالات متحده است. فینک همچنین پیش‌بینی کرد که طرح اصلاح مالیاتی جمهوری‌خواهان به تصویب نخواهد رسید.


  بنا به گزارش‌ها چهارچوب طرح مالیاتی ترامپ شامل کاهش مالیات شرکت‌های خصوصی آمریکایی به نصف شرکت‌های خارجی و نیز تشویق مالیاتی برای شرکت‌های آمریکایی است که در خارج کشور فعالیت می‌کنند تا از این طریق آنها به بازار داخلی بازگردند. همچنین این طرح شامل مجازات مالیاتی برای شرکت‌هایی است که در داخل آمریکا دفتر مرکزی دارند، اما عمده فعالیت‌های آنها در خارج از کشور است.


  طرح اصلاح مالیاتی ترامپ همچتنین شامل موارد دیگری از قبیل حذف مالیات کسب و کارهای خانوادگی و معافیت مالیاتی برای مجردها تا سقف ۱۲ هزار دلار درآمد سالیانه است. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *