×

حیدرالعبادی: مناطق مورد منازعه باید به طور مشترک و تحت رهبری دولت فدرال اداره شوند

 • کد نوشته: 3183
 • ۱۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق در رهبران اقلیم کردستان هشدار داد که نیروهای پیشمرگه از کرکوک خارج شوند و اجازه دهند نیروهای عراقی به این مناطق بازگردند و در ادامه تصریح کرد مناطق مورد منازعه باید به طور مشترک و تحت رهبری دولت فدرال اداره شوند.

  حیدرالعبادی: مناطق مورد منازعه باید به طور مشترک و تحت رهبری دولت فدرال اداره شوند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به دولت اقلیم کردستان این کشور نسبت به عواقب تشدید تنش‌ها به ویژه پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر تجمع نیروهای نظامی  پیشمرگ کرد در استان کرکوک هشدار داد.


  وی در ادامه افزود: اطلاعات در دست ما به تجمع نظامیان نیروهای پیشمرگ در کرکوک اشاره دارد ما این اقدام را  خطرناک وغیر قابل قبول در همه مناطق مورد نزاع میان بغداد و این اقلیم می دانیم. دولت عراق هرگونه تنش و انتقال نیروها به مناطق مورد نزاع را رد می‌کند.


  وی از دولت اقلیم کردستان عراق خواست تا اقدامات فوری‌ برای عادی‌سازی اوضاع اتخاذ کند و اجازه دهد که نیروهای عراقی به این مناطق بازگردند.


  حیدر العبادی تصریح کرد که اداره این مناطق باید به طور مشترک  اما تحت رهبری دولت فدرال در بغداد صورت گیرد. وی تاکید کرد: ما سیاست بلعیدن زمین و قرار گرفتن در عمل انجام شده به زور اسلحه را نمی پذیریم.


  نخست وزیر دولت عرق اظهار داشت : نیروهای پیشمرگ کرد  کنترل استان کرکوک و تعدادی از مناطق مورد درگیر در عراق را به‌خاطر آشوب‌های امنیتی در این کشور  پس از تسلط داعش بر تعدادی از استان‌های عراقی ، در دست گرفته‌اند.


  وی گفت: موضع ما در راستای مخالفت با برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق ثابت است و اجرای گفتگوها منوط به لغو همه‌پرسی و پای‌بندی به قانون اساسی است.


  العبادی همچنین خاطرنشان کرد: نظر و دیدگاه مراجع دینی واضح و قاطع است آنها از وحدت و یکپارچگی عراق و پای‌بندی به قانون اساسی حمایت می‌کنند.


  وی در ادامه افزود: اقدامات و تصمیمات دولت فدرال در خصوص همه‌پرسی باهدف مجازات کردن شهروندان کرد صورت نگرفته بلکه به نفع آن‌ها و همه عراقی ها است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *