×

۱۲ هزار مگاوات برق جدید به ظرفیت نیروگاهی اضافه می‌شود

 • کد نوشته: 3370
 • ۱۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه صنعت برق کشور در سال‌های گذشته حدود سه تا چهار درصد رشد داشته است، عنوان کرد: این رشد در سال جاری به هفت و نیم درصد رسیده که از تحرکات مثبت صورت گرفته ناشی می‌شود.

  ۱۲ هزار مگاوات برق جدید به ظرفیت نیروگاهی اضافه می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایلنا، ستار محمودی در خصوص برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه  صنعت برق بیان کرد: صنعت برق، یک صنعت پویا و زیرساخت و پیشانی توسعه در کشور است. به همین دلیل، وزارت نیرو طرح‌هایی را در دست دارد تا در دوره چهار ساله دولت دوازدهم، ۱۲ هزار مگاوات را به ظرفیت تولیدی برق کشور اضافه کند.


  سرپرست وزارت نیرو در تشریح برنامه‌های وزارت نیرو برای افزایش ۱۲ هزار مگاواتی به ظرفیت برق تولیدی کشور یادآور شد: بخشی از این افزایش تولید، به بهبود و ساماندهی و اعتباربخشی به نیروگاه‌های موجود سیکل ترکیبی مربوط می‌شود که این مسئله موجب افزایش تولید برق در کشور شده است. بخش دیگر نیز مربوط به نیروگاه‌های برق‌آبی است و سدهای در دست احداث است که باید ساخت آنها تکمیل شود.


  محمودی اضافه کرد: بخش دیگر افزایش تولید نیز مربوط به انرژی‌های نو شامل خورشیدی، بادی و… است.


  وی با بیان اینکه صنعت برق کشور در سال‌های گذشته حدود سه تا چهار درصد رشد داشته است، عنوان کرد: این رشد در سال جاری به هفت و نیم درصد ناشی از از تحرکات مثبت صورت گرفته است.


  سرپرست وزارت نیرو درخصوص فرسودگی تاسیسات صنعت برق نیز گفت: همه تاسیسات موجود، فرسایش‌پذیر بوده و با توجه به اینکه در همه ایام سال مشغول به فعالیت هستند، تاسیساتی را که نیازمند اضطرار در تعمیر هستند، تعمیر می‌کنیم؛ اما طبیعی است که هر صنعت و تاسیساتی مانند انسان یک دوره مفید کاری دارد.


  محمودی درخصوص سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت برق نیز اظهار داشت: در این باره با جاهای مختلفی در تماس هستیم. اخیرا نیز قراردادی در این باره بسته شده که به زودی آن را اجرایی خواهیم کرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *