×

روزانه ۲۳ کودک بر اثر شلیک گلوله در آمریکا می‌میرند

 • کد نوشته: 3466
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • روزانه ۲۳ کودک بر اثر شلیک گلوله در آمریکا می‌میرند و مرگ و میر در اثر شلیک گلوله سومین علت مرگ و میر کودکان یک تا ۱۷ ساله این کشور است.

  روزانه ۲۳ کودک بر اثر شلیک گلوله در آمریکا می‌میرند
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، تجزیه و تحلیل آخرین اطلاعات از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان داد که به طور متوسط، روزانه ۲۳ کودک در سال ۲۰۱۵ بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند. 


  براساس بررسی آمار و ارقام، مرگ و میر در اثر شلیک گلوله، سومین علت مرگ و میر کودکان یک تا ۱۷ ساله در آمریکا است. 


  براساس نتایج به دست آمده، ۸۲ درصد از آمار مرگ و میر در اثر شلیک گلوله مربوط به پسران می‌شود و این در حالی است که احتمال مرگ کودکان سیاه‌پوست بر اثر شلیک گلوله در مقایسه با سفیدپوستان آمریکایی ۱۰ برابر بیشتر است. 


  طبق مطالعه منتشر شده، از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به طور متوسط سالانه ۱۲۹۷ کودک به علت آسیب‌های ناشی از اسلحه در ایالات متحده کشته شده‌اند. این مطالعه همچنین نشان داد که ایالات متحده بیشترین میزان مرگ و میر کودکان در اثر شلیک گلوله را دارد. 


  بررسی داده‌های سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که به طور متوسط، ۵۹۰۹۰ کودک در ایالات متحده در سال جاری برای آسیب ناشی از شلیک اسلحه در اورژانس بیمارستان بستری شده‌اند.


  به گفته کارشناسان، هزینه مرگ و میر در اثر شلیک گلوله و همچنین بستری شدن در بیمارستان، سالیانه ۷۰۰ میلیون دلار به دولت خسارت وارد می‌کند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *