جزییات بازار گردانی واحدهای نخستین صندوق پروژه قابل معامله


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از فارس، مدیر عامل بورس انرژی با اشاره به پذیره نویسی موفقیت آمیز ۳۱۸,۱۶۷,۳۵۷۷ گواهی سرمایه گذاری نخستین صندوق پروژه انرژی در نماد معاملاتی «پرند» گفت: صندوق آرمان پرند مپنا از جمله صندوق‌های سرمایه گذاری موضوع بند ۲۰ ماده یک  قانون بازار اوراق بهادار و بند هـ ماده یک  قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، محسوب شده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس مقررات اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.


سید علی حسینی با اعلام اینکه حجم تقاضا در این پذیره نویسی مجموعاً یک میلیارد و ۴۱۶ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۷۳۳ واحد سرمایه‌گذاری بود که بیش از ۴ برابر حجم عرضه را نشان می‌داد، عنوان کرد: این پذیره نویسی با قیمت ۳،۱۷۴ ریال برای هر واحد سرمایه‌گذاری در نخستین روز پذیره نویسی با موفقیت انجام پذیرفت که حاکی از جذابیت مطلوب این واحدهای سرمایه گذاری برای فعالان بازار سرمایه است.


حسینی ادامه داد: بازار گردان این صندوق، شرکت تامین سرمایه امین و کارگزار عامل بازارگردان، شرکت کارگزاری امین آوید می‌باشد که بازارگردان به منظور افزایش نقدشوندگی واحدهای صندوق برای خریداران در طول دوره معاملات ثانویه این صندوق اقدام به انجام عملیات بازارگردانی با نرخ سود ۲۰ درصد روز شمار می‌نماید.


همچنین بازارگردان با هماهنگی با شرکت مپنا به عنوان موسس صندوق و مدیر صندوق مذکور، در مدت سه روز کاری پایانی یک سال پس از تاریخ شروع دوره پذیره‌نویسی هر روز به میزان یک سوم کل واحدهای پذیره‌نویسی شده در مرحله اول نسبت به ارائه سفارش خرید با قیمت ۱.۲۲۵ قیمت پایه اعلامی در دوره پذیره‌نویسی اقدام می‌نماید تا متقاضیانی که خواهان فروش واحدها در پایان دوره یکساله پس از پذیره‌نویسی هستند، به توانند اقدام به فروش واحدهای خود نمایند.


وی یادآور شد: معاملات ثانویه واحدهای سرمایه گذاری این صندوق، پس از اتمام پذیره‌نویسی و صدور مجوز فعالیت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران آغاز می‌شود.


مدیر عامل بورس انرژی با اشاره به روند طولانی اخذ مجوزهای لازم و فراهم شدن مقدمات پذیره نویسی و فعالیت صندوق پروژه آرمان پرند مپنا ابراز امیدواری کرد: این نهاد مالی می‌تواند نقش بسزایی در تامین مالی پروژه‌های انرژی در کشور و سایر پروژه‌های فعال در بازار سرمایه داشته باشد.


صندوق سرمایه گذاری پروژه، نهاد مالی است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس شده و به جمع آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه گذاری در ساخت و تکمیل پروژه معین اشاره شده در اساسنامه صندوق، می‌پردازد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *