×

۴ نکته حامی “فارس” در مورد معاملات امروز /شاخص سازی صورت نگرفت

 • کد نوشته: 3558
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، ۴ نکته در مورد حمایت از سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و اثر این شرکت بر شاخص امروز بورس اعلام کرد.

  ۴ نکته حامی “فارس” در مورد معاملات امروز /شاخص سازی صورت نگرفت
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از بورس پرس، علی حسینی مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد، درباره معاملات امروز هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که با اثر مثبت ۱۷۰ واحدی این شرکت بزرگ بر شاخص بورس همراه بود و با انتقاداتی مبنی بر معاملات بلوکی با هدف شاخص سازی همراه شده، توضیح داد: در این مورد چند نکته مهم وجود دارد که اعلام آن می تواند به روشن شدن موضوع نزدافکار عمومی فعالان کمک کند.


  وی ادامه داد: نکته اول این است که سرمایه گذاری مدبران اقتصاد طی همه روز های دو سال اخیر، بلا استثنا اقدام به حمایت از سهام “فارس” و دیگر شرکت های گروه کرده و حتی یک روز هم نشده که سهام سرمایه گذاران حقیقی و حتی حقوقی بزرگ بازار را خریداری یا تهاتر نکرده باشد. به طوریکه در دو سال اخیر ۵۰۰ میلیون سهم “فارس” توسط این شرکت خریداری شده است.


  این مدیر افزود: نکته دوم این است که باتوجه به سرمایه اسمی ۵ هزار میلیارد تومانی و ارزش روز بازار ۲۵.۵ هزار میلیارد تومانی، نوسان قیمت سهام این شرکت مخصوصا” در روزهای منفی بازار معنادار می شود. وگرنه در روزهای دیگر و مثبت بازار و حتی بعد از مشخص شدن افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی  و… ، از سهام شرکت حمایت می شد.


  حسینی با بیان اینکه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس دارای نوسان قیمتی محدودی است، به بورس پرس گفت: در این میان یک نکته مهم هم باید اعلام شود که امروز علاوه بر “فارس” از دو شرکت پتروشیمی فجر و پترول هم که با رشد قیمت و اثر ۲۶ و ۱۱ واحدی بر شاخص بورس همراه بودند ، حمایت شد ولی به دلیل اندازه بزرگ “فارس” ، چندان به چشم نیامدند.


  وی با اشاره به اینکه حمایت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد از سهام “فارس” و شرکت های زیرمجموعه همیشگی بوده تاکید کرد: نکته چهار هم این است که برخلاف نظر برخی که ناشی از قضاوت زودگذر هست، هیچ تماسی و دخالتی از سوی مسئولان بورس مبنی بر خرید سهام “فارس” با هدف شاخص سازی نشده و هر اقدامی با تصمیم مدیران گروه انجام شده و می شود


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *