افزایش ۳۶ درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ طبس و البرز مرکزی


به گزارش  پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از از ایمیدرو، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۳۰۳ هزار و ۴۴۰ تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند، اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۲۲ هزار و ۸۹۵ تن بود. از میزان تولید کنسانتره زغال سنگ امسال، ۲۶۲ هزار و ۸۱۸ تن توسط شرکت زغال سنگ طبس و ۴۰ هزار و ۶۲۲ تن از سوی شرکت زغال سنگ البرز مرکزی تولید شد.


همچنین شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی در ۵ ماهه امسال، ۷۶۶ هزار و ۳۵۱ تن زغال سنگ استخراج کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۶۸۰ هزار و ۴۲۰ تن)، ۱۳ درصد رشد نشان می دهد. در این میان، شرکت طبس ۷۰۷ هزار و ۸۰۰ تن و شرکت البرز مرکزی ۵۸ هزار و ۵۵۱ تن استخراج کرد.


میزان ارسال کنسانتره زغال سنگ این شرکت ها به مشتریان در مدت یاد شده (۳۱۷ هزار و ۶۳۱ تن) نسبت به آمار مدت مشابه سال قبل (۲۵۲ هزار و ۴۳۸ تن)، حاکی از افزایش ۲۶ درصدی ارسال این نوع محصول است. میزان ارسال کنسانتره شرکت های طبس و البرز مرکزی به ترتیب ۲۷۹ هزار و ۱۲۶ تن و ۳۸ هزار و ۵۰۵ تن بود.


بنا به این گزارش، شرکت های زغال سنگ طبس و البرز مرکزی در ماه مردادماه امسال ۶۳ هزار و ۵۶۳ تن کنسانتره زغال سنگ «تولید»، ۹۵ هزار و ۳۰ تن ماده معدنی «استخراج» و ۶۲ هزار و ۴۵۴ تن کنسانتره «ارسال» کردند که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال ۹۵ به ترتیب ۶۴ درصد رشد، ۱۲ درصد کاهش و ۴۴ درصد رشد نشان می دهد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *