×

رشد ۱۳.۷ درصدی صدور جواز تأسیس /افزایش ۹.۷ درصدی مجوزهای صنفی صادرشده

 • کد نوشته: 3568
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • رشد ۱۳.۷ درصدی صدور جواز تاسیس و ۹.۷ درصدی مجوزهای صنفی صادرشده از نکات قابل توجه گزارش عملکرد ۵ ماهه امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

  رشد ۱۳.۷ درصدی صدور جواز تأسیس /افزایش ۹.۷ درصدی مجوزهای صنفی صادرشده
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، بر اساس گزارش عملکرد ارایه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پنج ماهه اول امسال ۲ هزار و ۲۳۸ فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه گذاری حدود ۱۱۴ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ هزار و ۴۰۹ نفر صادر شد که از لحاظ تعداد، میزان سرمایه گذاری و اشتغال به ترتیب ۸.۷، ۱.۹ و ۲۰.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد داشت.


  گفتنی است که در پنج ماهه اول سال گذشته دو هزار و ۵۹ پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۱۱۲ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۳۰ هزار و ۲۹۶ نفر صادر شده بود.


  همچنین جوازهای تأسیس صادر شده در پنج ماهه اول امسال هفت هزار و ۳۳۶ فقره با پیش بینی سرمایه گذاری ۶۷۰ هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۶۸ هزار و ۶۵۰ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از لحاظ تعدادی، میزان سرمایه گذاری و اشتغال پیش بینی شده به ترتیب ۱۳.۷ درصد، ۰.۶ درصد و ۱۷.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.


  شایان ذکر است که در پنج ماهه اول سال گذشته شش هزار و ۴۵۱ جواز تأسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۶۶۶ هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال و همچنین پیش بینی اشتغال ۱۴۳ هزار و ۳۸۱ نفر صادر شده بود.


  از سوی دیگر در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شد که  تعداد مجوزهای صنفی صادرشده در پنج ماهه اول ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۷ درصد رشد داشت.


  بر این اساس در پنج ماهه اول امسال ۱۱۳ هزار و ۷۸۹ فقره مجوز صنفی صادر شد، در حالی که مجوزهای صنفی صادر شده در بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۱۰۳ هزار و ۷۲۵ فقره بود.


  در بخش معدن نیز صدور پروانه های اکتشاف در پنج ماهه اول ۹۶ با رشد ۳۰.۳ درصدی روبه رو بود.


  گفتنی است که در پنج ماهه اول امسال ۳۷۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۸۷ فقره بود.


  همچنین میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در پنج ماهه اول ۹۶ حدود سه هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۶ برابر شد. میزان حقوق دولتی وصول شده در پنج ماهه اول ۹۵ حدود ۹۷۳ میلیارد ریال بوده است.


  گفتنی است که ماشین آلات مشمول معافیت گمرکی از لحاظ تعداد و ارزش در پنج ماهه اول ۹۶ نیز به ترتیب با ۱۲.۸ درصد و ۵۹.۴ درصد رشد مواجه بود.


  بر اساس این گزارش در پنج ماهه اول امسال دو هزار و ۱۰۵  کالا از این دست به ارزش حدود دو هزار و ۷۰۱ میلیون دلار مشمول معافیت های گمرکی شد و ماشین آلات مشمول این معافیت‌ها در سال گذشته یک هزار و ۸۶۶ فقره به ارزش  حدود یک هزار و ۶۹۴ میلیون دلار بوده است.


  از سوی دیگر در پنج ماهه امسال ماشین آلات مستعمل معافیت گمرکی ۲۶۷ فقره به ارزش حدود ۱۰۳ میلیون دلار بود که با توجه به ۱۸۸ فقره ماشین آلات مستعمل معافیت های گمرکی به ارزش حدود ۹۵ میلیون دلار در مدت مشابه سال ۹۵، از لحاظ تعدادی و ارزشی به ترتیب ۴۲ درصد و ۸.۸ درصد با رشد مواجه بود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *