×

ابلاغ رئوس خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه HSEE

 • کد نوشته: 3570
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت رئوس خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه محیط زیست و انرژی (HSEE) را ابلاغ کرد.

  ابلاغ رئوس خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه HSEE
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از  شاتا ، محمد شریعتمداری در این ابلاغ برتعهد به ایجاد همگرایی و هم افزایی عینی و عملی سیاستها و راهبردهای حوزه HSEE  بخش صنعت و معدن کشور با اهداف توسعه پایدار تاکید کرده است.


  همچنین شناسایی ، آنالیز و حذف مخاطرات بالقوه و تهدید کننده محیط زیست ، سلامت و ایمنی کارکنان بخش صنعت و معدن کشور ، همسایگان و جامعه ، تعهد به کاهش سطح ریسک های شناسایی شده در ستاد و کلیه سازمانهای تابعه و وابسته به حد قابل قبول و قابل اجرا( ALARP) وآموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی HSEE  در کلیه سطوح با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی شاغلین در شناسایی مخاطرات و تلاش در جهت حذف و کاهش مخاطرات از دیگر بندهای مورد تاکید شریعتمداری در ابلاغیه اخیر است.


  طبق این ابلاغ وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت ضمن تاکید بر التزام به اجرای قوانین و مقررات ملی ،‌الزامات درون دستگاهی ،‌تعهدات بین المللی ،‌استانداردها در حوزه HSEE  در تمام سطوح سازمانی و مدیریتی خواستار پایبندی به ایجاد مشوقهای حمیاتی توسط ستاد ؛‌سازمانهای تابعه و وابسته و بخش صنعت ، معدن و تجارت از فعالیتها ، خدمات ، محصولات و مسایل مربوط به HSEE  شده است.


  تعهد عینی و عملی به بهبود مستمر در کلیه سطوح ( ستاد ، سازمانها و واحدهای تابعه) سیستم مدیریت یکپارچه HSEE  ، توسعه فرهنگ مصرف انرژی و افزایش مشارکت تمامی بخشها در جهت بهینه سازی مصرف انرژی و نیز استفاده  از ظرفیتهای علمی داخل و خارج از کشور در رفع چالشها و معضلات حوزه HSEE  در بخش صنعت ،‌معدن و تجارت از دیگر موارد ابلاغیه وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در زمینه مدیریت یکپارچه HSEE  اعلام شده است.


  در این ابلاغ شریعتمداری ضمن اعلام تعهد خود و کارکنان وزارت متبوع خود در این زمینه ، خواستار همراهی مدیران سازمانهای تابعه و صاحبان صنایع جهت تحقق محورهای مورد اشاره شده است.


    


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *