×

واگذاری هپکو به صندوق حمایت دولت/ کارگزاری بانک کشاورزی تا بهبود آذراب حمایت کند

 • کد نوشته: 3574
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی شرکت هپکو را به صندوق حمایت دولت به صورت موقت واگذار کنند، تا پس از ساماندهی مجددا مراحل واگذاری را طی کند.

  واگذاری هپکو به صندوق حمایت دولت/ کارگزاری بانک کشاورزی تا بهبود آذراب حمایت کند
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  محمدمهدی مقدسی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۶مهرماه) در نطق میان دستور خود گفت: در یکسال گذشته، مکرراً با رئیس جمهور، معاون اول و وزرای اقتصادی مشکلات واحدهای بزرگی همچون آذرآب، هپکو،ماشین سازی و واگن پارس را متذکر شدیم.


  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد شد که کمیته ویژه ای برای پیگیری مطالبات به حق واحدهای تولیدی و کارگران انجام شود و این کمیته با اختیارات تام مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کند تا به بحران منجر نشود چرا که ما معتقد هستیم که علاج واقعه قبل از وقوع باید صورت گیرد.


  وی با بیان اینکه هزینه پرداخت شود، و پس از آن مشکلات روی یکدیگر تلنبار شود زیبنده کشور نیست، ادامه داد:لذا از رئیس جمهور و وزرای اقتصادی انتظار می رود که مشکلات شرکت های آذرآب و هپکو جدی رفع شود و وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی شرکت هپکو را به صندوق حمایت دولت به صورت موقت واگذار کنند تا پس از ساماندهی مجددا مراحل واگذاری را طی و شرایط بهتری را پیدا کند.


  نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و سایر سهامداران شرکت آذرآب با انتخاب هیئت مدیره ای توانمند و مدیرعاملی قوی، شرایط بهبودی را برای آذرآب فراهم کنند تا بتواند قراردادها و تعهدات خود را انجام دهد.


  وی با بیان اینکه از دولت انتظار می رود که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به رفع مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی اراک و تمام کشور حرکت کنند، اظهار داشت: حرکت هایی که مسکن‌وار انجام شده ، قابل تقدیر است اما حرکت‌های ریشه مورد توجه و انتظار مجلس و دولت است.


   


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *