×

دونالد ترامپ طرح اجرایی مهاجرت را به کنگره فرستاد

 • کد نوشته: 3626
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دونالد ترامپ طرح محدودیت‌های مهاجرتی را که شامل ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک و نیز لغو برنامه «داکا» که شامل حمایت از ۸۰۰ هزار جوان تحت پوشش برنامه حمایت از کودکان مهاجر بدون مدارک هویتی اس را به کنگره فرستاد.

  دونالد ترامپ طرح اجرایی مهاجرت را به کنگره فرستاد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، این طرح که روز یکشنبه از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به کنگره ارسال شده همچنین شامل اعمال محدودیت‌های شدیدتر علیه مهاجرت، مقابله با شهرهای امن و به کارگیری ماموران اخراج مهاجران می‌شود.


  در صورت تصویب این طرح، زندگی مهاجرانی که از کودکی یا نوجوانی در آمریکا ساکن شده و به اصطلاح به آنها «رویاپردازان» می‌گویند، با خطر روبه‌رو می‌شود چون باید این کشور را ترک کنند.


  قریب به ۸۰۰ هزار جوان بدون مدرک شناسایی در حال حاضر در آمریکا هستند که تحت پوشش برنامه حمایت از کودکان مهاجر بدون مدارک هویتی و مهاجرتی یا “برنامه DACA” (داکا) هستند.


  در این طرح همچنین به ماموران اخراج در مرزها اختیارات بیشتری برای مقابله با مهاجران غیرقانونی داده شده تا آنها را بازداشت کرده و روند اخراج آنها سریعتر شود.


  کاخ سفید ادعا کرده که هدف از طرح این برنامه تضمین تغییرات گسترده در امنیت مرزی، داخلی و سیستم مهاجرت قانونی است.


  یکی از مقام‌های ارشد کاخ سفید گفت:  هر اقدامی که مفاد برنامه “داکا” را خطاب قرار می‌دهد باید شامل این موارد که مربوط به این سه تغییر و حل مشکلات مرتبط است، باشد. اگر شما این مشکلات را حل نکنید، مرز امنی نخواهید داشت و نمی‌توانید سیستم مهاجرتی قانون‌مداری داشته باشید و از کارگران آمریکایی حمایت کنید.


  این طرح شامل ۲۲ پیشنهاد مختلف درباره امنیت مرزی، ۳۹ مورد ارتقا و بهبود کیفیت امنیت داخلی و چهار مورد تغییر در سیستم مهاجرت قانونی است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *