×

صدور روادید تحصیلی برای ایرانیان از مبدأ ترکیه به مقصد آمریکا متوقف شد

 • کد نوشته: 3643
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • سفارت ایالات متحده در ترکیه به دلیل دستگیری کارمند سفارت آمریکا در ترکیه به ظن ارتباط با شبکه فتح‌الله گولن، صدور روادید برای مسافران از مبدأ ترکیه که شامل ایرانیانی که برای تحصیل از مبدأ ترکیه به آمریکا سفر می‌کنند نیز می‌شود را متوقف کرد.

  صدور روادید تحصیلی برای ایرانیان از مبدأ ترکیه به مقصد آمریکا متوقف شد
 • به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از شبکه تلویزیونی سی. ان. بی. سی، به دلیل تنش بین آنکارا و واشنگتن، هر دو کشور صدور روادید برای مسافران به مقصد کشورهای خود را متوقف کردند.


  ایالات متحده اعلام کرد به دنبال دستگیری یک کارمند کنسول‌گری صدور ویزا برای مسافران از مبدا ترکیه که قصد سفر به ایالات متحده را دارند را متوقف می‌کند. سفارت آمریکا در آنکارا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رویدادهای اخیر باعث شده است که ایالات متحده نسبت به تعهد دولت ترکیه برای حفظ امنیت سفارت آمریکا بازنگری کند و تا اطلاع ثانوی از صدور ویزا برای کسانی که از مبدأ انکارا به ایالات متحده سفر می‌کنند، خودداری خواهد کرد.  


  سفارت ترکیه در واشنگتن نیز در پاسخ به این بیانیه در توئیتر به همان سبک بیانیه ایالات متحده اعلام کرد: «ترکیه نسبت به تعهد ایالات متحده برای محافظت از سفارت ترکیه بازنگری خواهد کرد و در این راستا صدور ویزا برای مسافران از مبدأ ایالات متحده به ترکیه متوقف خواهد شد».


  در این هفته مقامات دولت ترکیه یک کارمند ترک سفارت امریکا را به دلیل ارتباط شبکه‌ با فتح‌الله گولن بازداشت کرد که ایالات متحده نسبت به این دستگیری واکنش نشان داد. ترکیه فتح ‌الله گولن را عامل اصلی کودتای نافرجام ترکیه می‌داند و از آمریکا درخواست استرداد این روحانی برجسته را کرده است. اما گولن این اتهام را رد کرده است.


  پیش از این و در ماه مارس نیز حمزه اولوکای مترجم سفارت آمریکا در استان جنوبی آدانا به دلیل ارتباط با شبه‌نظامیان کرد که دولت ترکیه فعالیت آنها را غیرقانونی می‌داند بازداشت شد.


  به دنبال توقف صدور روادید توسط سفارت ایالات متحده به مسافران از مبدأ ترکیه، صدور روادید برای ایرانیانی که به قصد تحصیل از مبدأ ترکیه به آمریکا سفر می‌کنند، نیز متوقف شد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *