وضعیت فعالیت فروشگاه‌های آزاد مرزی و فرودگاهی ساماندهی می شوند


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایسنا، گمرک ایران از گمرکات اجرایی خواسته تا با توجه به مفاد مواد ۹۲ تا ۹۴ قانون امور گمرکی و ۱۶۱ تا ۱۶۸ آیین‌نامه اجرایی آن و نیز لزوم ساماندهی وضعیت فعالیت فروشگاه‌های آزاد مستقر در مبادی مرزی و فرودگاه‌های کشور در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌های مربوطه، مواردی را با دقت رعایت کنند که در زیر می‌آید.


انجام دقیق تشریفات امور گمرکی کالای وارده و خارجه به فروشگاه‌های آزاد براساس مفاد مورد اشاره فوق مندرج در قانون امور گمرکی وآیین‌نامه اجرای آن، با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سامانه جامع امور گمرکی.


اجرای دقیق دستورالعمل شماره ۱۱۸۲۹۹‌/۹۵‌/۲۳۱  تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۵  این مرکز مبنی بر وحدت رویه در نحوه فعالیت فروشگاه‌های آزاد و چگونگی ورود و نوع کالاها مورد تأکید است.


از ارائه هرگونه خدمات به فروشگاه‌های آزاد فاقد قرارداد با گمرک جمهوری اسلامی ایران و یا فروشگاه‌های آزادی که به هردلیل هنوز موفق به تمدید قراردادهای قبلی نشده‌اند، اکیداً خودداری شود.


تایید وضعیت و تمدید قرارداد فروشگاه‌های آزاد موکول به ایفای تعهدات ایفا نشده آن‌ها است.


از ورود موقت و فروش لوازم خانگی حجیم که قبلاً طی بخشنامه‌های مختلف به گمرکات اعلام شده در فروشگاه‌های مذکور خودداری شود.


هم‌اکنون براساس قوانین و مقررات متعدد، گمرک ایران ۶۴  نوع معافیت گمرکی را در انجام تشریفات گمرکی انواع کالاها اعمال می‌کند.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *