×

قیمت میوه در بازار میوه و تره بار تهران

 • کد نوشته: 3818
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وضعیت بازار انواع میوه و تره‌بار به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مناسب است و در این میان تنها قیمت انار با گرانی مواجه شده که به گفته او ناشی از سرمازدگی سال‌های گذشته و کم بار بودن درختان و مناطق تولید کننده این محصول است.

  قیمت میوه در بازار میوه و تره بار تهران
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایسنا، در بازار عمده فروشی میوه و تره بار قیمت انواع محصولات از کیلویی ۲۵۰ تومان برای هندوانه شروع می شود و به کیلویی ۷۰۰۰ تومان برای انار می‌رسد که به گفته حسین مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، در بازار قیمت انواع میوه مناسب است و تنها قیمت انار با نوسان و گرانی مواجه شده که ناشی از سرمازدگی سال‌های گذشته و کم بار بودن درختان است.


  البته به نظر او عرضه انار به همین دلیل کاهش پیدا کرده و در برخی مناطق، این محصول تولید چندانی نداشته که بخواهد در بازار عرضه شود؛ بنابراین علت اصلی گرانی این میوه پاییزه کمبود عرضه نسبت به تقاضاست.


  وی همچنین در خصوص وضعیت بازار سیب زمینی و پیاز نیز اظهار کرد که هم اکنون وضعیت بازار این محصولات مناسب بوده و مشکلی در این زمینه نیست، چراکه عرضه سیب زمینی و پیاز در مناطق مختلف به محض تولید و برداشت اتفاق می افتد و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.


  مهاجران درباره وضعیت قیمت منطقی محصولات تره باری مختلف در بازار تاکید کرد که بر اساس قانون، واحدهای عرضه کننده انواع میوه و تره بار به صورت خرده فروشی حداکثر باید قیمتی ۳۵ درصد بالاتر از قیمت های عمده فروشی داشته باشد.


  در این راستا به نظر می رسد حداکثر قیمت برای هندوانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ تومانی در بازار عمده فروشی باید کیلویی ۳۳۷ تا ۶۸۷ تومان در بازار مصرف باشد و هر کیلوگرم انار به عنوان گران‌ترین محصول از کیلویی ۲۷۰۰ تا نهایتاً ۹۴۵۰ تومان باید به مردم فروخته شود.


  توضیحات و قیمت های عمده فروشی و خرده فروشی منطقی که باید در بازار مصرف در اختیار مردم قرار گیرد در جدول زیر آمده است.


  قیمت میوه

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *