×

ناخدای ایرانی توسط پلیس ساحلی سومالی کشته شد

 • کد نوشته: 3839
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • گارد ساحلی سومالی اعلام کرد که یک ناخدای لنج ماهیگیری ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی در آب‌های سومالی توسط پلیس دریایی پونتلند کشته شده است.

  ناخدای ایرانی توسط پلیس ساحلی سومالی کشته شد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایلنا، مقامات محلی سومالی مدعی شدند که یک ناخدا لنج ماهیگیری ایرانی در اثر شلیک نیروهای امنیتی در خلال عملیاتی در اقیانوس هند کشته و یک ملوان دیگر هم زخمی شده است.


  بر اساس این گزارش، مقام‌های سومالیایی مدعی شده‌اند که این شلیک بعد از اینکه نیروهای پلیس دریایی پونتلند ۲ لنج را که مظنون به ماهیگیری غیرقانونی در آب‌های سومالی بودند شناسایی کرده‌اند صورت گرفته است.


  به ادعای کلنل «محمد عبدی هشی» پلیس پونتلند، ۲ لنج به دستورهای مکرر برای توقف بی‌توجهی کرده و سعی داشتند، فرار کنند.


  وی مدعی شد: «نیروهای امنیتی ما عملیاتی را در تاریخ ۶ اکتبر انجام می‌دادند که با ۲ لنج که به طور غیرقانونی در سواحل راس هافون مشغول به ماهیگیری بودند، مواجه شدند. زمانی که آنها سعی کردند این لنج‌ها را متوقف و مجوز آنها را کنترل کنند، آنها فرار کردند.»


  کلنل هشی گفته که در این تیراندازی یک ناخدا از لنج الشیدی که نام وی «حیدر عبدالله سبیل» کشته شده و قایقران دیگری هم مجروح شده است و همچنین ۱۶ نفر دیگر بدون جراحت دستگیر شده‌اند.


  مقام‌های محلی سومالی مدعی شده‌اند این لنج‌ها حامل چند دریانورد بوده و برای بررسی بیشتر این افراد به ساحل بوساسو منتقل شده‌اند. این لنج همچنین حامل دو تن ماهی بوده که به ادعای مقام‌های سومالیایی به طور غیرقانونی در این آب‌ها صید شده بود.


  لنج در حال حاضر در بندر بوساسو لنگر گرفته و پیکر ناخدای کشته شده در یخچال‌های این لنج قرار دارد و بر اساس قانون سومالی این پرونده باید به دادگاه ارجاع داده شود.


  کلنل هشی گفته او مطمئن نیست که مقامات سومالی در این باره تماسی با مقام‌های ایران داشته‌اند یا خیر.


  وی تاکید کرد :« ما تنها دریاسالار هستیم و ممکن است مقام‌های پونتلند با ایران تماس گرفته باشند اما من از این تماس خبر ندارم.»


   این گزارش مدعی شده در حالیکه ماهیگیری غیرقانونی به طور مکرر در آب‌های سومالی اتفاق می‌افتد، بیشتر این لنج‌ها از سوی ایران، یمن، چین و برخی کشورهای آسیای جنوب غربی است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *