نهادهای نظارتی مراقب واگذاری بورسی “فایرا” باشند


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از تسنیم، آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال در سال ۹۳ با حواشی فراوان به بخش خصوصی واگذار شد، نحوه واگذاری این غول تولید آلومینیوم کشور به قدری پر سر و صدا بود که حواشی آن تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده و هر چند وقت یکبار نمایندگان مجلس یا تشکلهای مستقل مردم نهاد به جوانب پیدا و پنهان آن ورود می‌کنند.


در بازار تولید آلومینیوم دو واحد المهدی و ایرالکو حرف نخست را می‌زنند و به نوعی تولید در بازار را تقسیم کرده‌اند. این در حالی است که در حال حاضر برخی منتقدان و نمایندگان مجلس نسبت به حذف شرکت ایرالکو و ایجاد انحصار در بازار آلومینیوم کشور هشدار داده‌اند.


موضوع از آن قرار است که بعد از بازگشایی نماد معاملاتی شرکت آلومینیوم ایران(فایرا) که از ۲۹ مهر ماه سال ۹۴ متوقف شده بود، طی هفته‌های اخیر با رشد قیمتی۱۷۲ درصدی بازگشایی شد و در روزهای آینده نیز قرار است سهام ۲۰ درصدی شرکت به صورت بلوکی عرضه شود. با مطرح شدن این شائبه که پیش بینی می‌شود، سهام مذکور توسط مالکان یا نمایندگان شرکت رقیب خریداری شود موضوع عرضه سهام با چالش رو به رو شده است.


گفتنی است پایان مهر ماه، سهام ۲۰ درصدی ایرالکو (سیت مدیریتی) متعلق به شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان به صورت یکجا در بازار معاملات دوم عرضه خواهد شد.


مخالفان معتقدند با خریداری شدن سهام ۲۰ درصدی شرکت ایرالکو بازار آلومینیوم ایران، در انحصار یک شرکت قرار خواهد گرفت و به همین دلیل مکاتباتی نیز با شورای رقابت انجام گرفته است. 


photo_2017-10-10_09-15-16


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *