×

قاتل ستایش از کانون اصلاح و تربیت به پای چوبه‌دار می‌رود

 • کد نوشته: 3907
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • ستایش، دختر ۷ ساله افغانستانی بود که پس از تجاوز یک پر ۱۷ ساله، به طرز وحشتناکی به قتل رسید. پرونده قاتل که اکنون در کانون اصلاح تربیت و به گفته برخی ر بیمارستان اعصاب و روان به سر می‌برد، برای اجرای حکم تعیین وقت شده است، زمان اجرا اواخر مهر ماه و در تاریخ ۲۵ تا ۲۷ مهر ماه اعلام شده است.

  قاتل ستایش از کانون اصلاح و تربیت به پای چوبه‌دار می‌رود
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، رئیس دادگستری استان تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل ستایش قریشی گفت: با توجه به انجام استیذان پرونده برای اجرای حکم ارسال شد و در حال حاضر پرونده در مرحله اجرای  حکم تعیین وقت شده است.


  ادعای جدید قاتل تاثیری در مجازات ندارد


  عسگرقاسمی اقباش، وکیل خانواده ستایش قریشی در خصوص ادعای جدید قاتل ستایش قریشی مبنی بر اینکه در ارتکاب جرم همدست داشته است، گفت: ادعای وی تاثیری در مجازاتش ندارد و بر فرض هم که این ادعا صحت داشته باشد، همدست وی دستگیر شده و جداگانه محاکمه می شود.


  ۲۳ فروردین‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختربچه ۶ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به‌گفته پدر او ۲۲ فروردین برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است. در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده بود.


  ۱۰ بهمن سال ۱۳۹۵، حکم قاتل ستایش برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای ورامین ارجاع شد اما فعلاً منتظر تعیین تکلیف دادگاه در خصوص ارش‌البکاره و مهرالمثل است.


  دادستان ورامین پیشتر درباره این پرونده گفته بود: آن طور که خانواده مقتول گفته‌اند، برای اینکه مجبور نشوند تفاضل دیه ناشی از اجرای قصاص را بپردازند، یحتمل قصاص را معلق و بحث اعدام را پیش بکشند. البته در حال حاضر نمی‌توان نظر قطعی داد زیرا امکان دارد تا روز اجرای حکم، تصمیم‌شان تغییر کند و قصاص را اجرا کنند. 


  مرادطلب تأکید کرده برای اینکه سوءتفاهمی پیش نیاید، دستگاه قضایی هیچ ورودی به موضوع اخذ گذشت نداشته است و فقط آنچه را حکم صادر شده و تصمیم اولیاء‌دم است اجرا می‌کند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *