با ۳ تست مثبت دوپینگ: خطر محرومیت سنگین برای تکواندو


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از مهر، سومین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان اوایل شهریورماه به میزبانی شرم الشیخ برگزار شد و تیم ملی ایران در مجموع دختران و پسران عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد.


فدراسیون تکواندو که در بازیهای المپیک، جام جهانی و قهرمانی جهان در یکسال گذشته نتایجیضعیف کسب کرده بود، موفقیت در رده های سنی پایه را مقابل این شکست ها قرار داد. موفقیتی که با اعلام خبر دوپینگ یک عضو تیم نونهالان زیر سوال رفت.


از زمانی که خبر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ این عضو تیم نونهالان منتشر شد، مسئولان فدراسیون از رئیس سازمان تیم های ملی گرفته تا مدیرفنی تیم نونهالان در تلاشند تا ثابت کنند خودشان و فدراسیون تقصیری در این بخش ندارد.


بیان جملاتی از قبیل دوپینگ خارج از اردو اتفاق افتاده، خانواده اشتباه کرده و یا پزشک معالج خطاکار بوده که اطلاعات لازم را در دفترچه بیمه ثبت نکرده، شاید برای عوام توجیه پذیر باشد ولی نمی تواند برای کارشناسان و اهالی فن قابل قبول باشد.


بعد از دوپینگ یک تکواندوکار ملی پوش در آبان ماه ۱۳۹۵ چنین صحبت هایی را از سوی متولیان ورزش تکواندو شاهد بودیم. در جریان دوپینگ دو تکواندوکار دیگر که یکی از آنها ملی پوش و دارنده مدال برنز بازیهای کشورهای اسلامی بود و خبر آن تیرماه سال جاری منتشر شد، نیز نظراتی مشابهی را شنیدیم. 


با تایید دوپینگ ملی‌پوش تکواندوی نونهال ایران از سوی یوسف کرمی، مدیر فنی تیم‌ ‌ملی تکواندو در مسابقات جهانی ۲۰۱۷، این پنجمین دوپینگ  تکواندوی ایران در فهرست محرومان فدراسیون جهانی به حساب می‌آید و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو، اگر فدراسیون ایران مرتکب یک دوپینگ دیگر شود، با محرومیت دو ساله و یا حتی سلب حق عضویت در فدراسیون جهانی به مدت چهار سال مواجه خواهد شد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *