×

زنگنه: دولت هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین ندارد

 • کد نوشته: 3984
 • ۱۸ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • وزیر نفت با بیان اینکه هنوز در دولت چیزی درباره افزایش قیمت بنزین مطرح نشده است، گفت: این موضوع باید در دولت بحث و تصمیم گیری شود.

  زنگنه: دولت هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین ندارد
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه در حاشیه کنگره نفت و نیرو در جمع خبرنگاران درباره نظر این وزارتخانه برای افزایش قیمت بنزین بیان کرد: این یک موضوع وزارتخانه‌ای نیست و دولت باید تصمیم‌گیری کند.


  وی درباره تاثیر سیاست‌ها و اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر اجرای قراردادهای نفتی ایران، گفت: ما کار خود را دنبال می کنیم تا ببینیم چه می‌شود؛ مسائل سیاسی را باید سیاسیون دنبال کنند.


  زنگنه درباره برنامه تولید کالای نفت توضیح داد: وزارت نفت قرار نیست کالا خریداری کند بلکه پیمانکاران این کار را انجام می دهند.


  وزیر نفت افزود: قانون استفاده حداکثری از ساخت داخل در قراردادها اجرا می شود؛ در خرید کالا رقابت وجود دارد و قرار نیست که حتماً از یک شرکت خاص خریداری انجام شود.


  وی ادامه داد: اقلام تولید گروه های کالایی صنعت نفت مشخص شده و قراردادهای آن نیز به امضا رسیده است که از جمله آنها می‌توان به قرارداد ۶۰۰ میلیون دلاری ساخت لوله های «سی آی آر» اشاره کرد.


  وی درباره اجرای پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: این پروژه در حال اجراست اما مشکل اصلی آن کمبود منابع مالی است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *