×

دستورالعمل تمدید گواهی نامه های حرفه ای ابلاغ شد

 • کد نوشته: 4076
 • ۱۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • مصوبۀ کمیته گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در خصوص دستورالعمل نحوه تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار اوراق بهادار ابلاغ شد.

  دستورالعمل تمدید گواهی نامه های حرفه ای ابلاغ شد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، ‌ بر اساس اعلام مرکز آموزش سازمان بورس اوراق بهادار، به استناد مصوبۀ جلسۀ شمارۀ ۴۰ کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار اوراق بهادار، با توجه به اینکه آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه هر دو هفته یکبار و به صورت الکترونیکی برگزار می‌گردد، لذا موضوع هم نیاز نمودن آزمون‌ها با یکدیگر منتفی شده است. توضیح اینکه داوطلبین تا زمانی که در آزمون اصول بازار سرمایه پذیرفته نشده باشند، اجازۀ شرکت در آزمون‌های دیگر (شامل کارشناسی عرضه و پذیرش، مدیریت نهادهای بازار سرمایه و معامله‌گری بازار سرمایه) را نخواهند داشت. در خصوص آزمون‌های مدیریت سبد اوراق بهادار و ارزش‌یابی اوراق بهادار نیز این موضوع صادق است (پذیرفته شدن در آزمون تحلیل‌گری بازار سرمایه به عنوان پیش‌نیاز الزامی است).


  بدیهی است آزمون افرادی که شرایط ذکر نشده را رعایت ننمایند، باطل خواهد شد.


  نکته: در خصوص آزمون معامله‌گری بازار سرمایه، دارندگان مدارک تحصیلی مرتبط کماکان می‌توانند از این مصوبه استفاده نمایند


   


  همچنین با توجه به مصوبه اخیر کمیته گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار اوراق بهادار، مواردی را در خصوص این دستورالعمل اطلاع‌رسانی کرده است.


  ۱-      گواهی‌نامه افرادی که تا قبل از تصویب دستورالعمل مذکور (۱۸ خرداد ۱۳۹۵) اقدام به شرکت در دوره‌های تمدید کرده و امتیازات لازم را به دست آورده‌اند، تا پایان سال ۱۳۹۷ معتبر بوده و تا زمان اعلام شده نیازی به تمدید مجدد نخواهند داشت. در خصوص مابقی افراد، مطابق دستورالعمل رفتار خواهد شد.


  ۲-      در خصوص جدول یک دستورالعمل مذکور (حداقل امتیاز برای تمدید گواهی‌نامه‌ها)، در صورتی که فردی در یکی از عناوین سطح (ج) شرکت کند، امتیاز آن به سایر گواهی‌نامه‌های سطح (ج) نیز داده شود. هم چنین این شرط برای عناوین سطح (الف) و (ب) نیز وجود خواهد داشت (امتیاز هر عنوان از این دو سطح، به مابقی گواهی‌نامه‌های سطح (الف) و (ب) داده خواهد شد).


   


  جدول۱: حداقل امتیاز برای تمدید گواهینامه‌های حرفه‌ای


   


  جدول


   


  برای آشنایی با دستورالعمل نحوۀ تمدید گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه به آدرس http://icmc.seo.ir مراجعه کنید.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *