×

ترامپ همچنان در برابر فشارهای داخلی و خارجی مقاومت می‌کند

 • کد نوشته: 4192
 • ۲۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دونالد ترامپ فردا روز جمعه باید تصمیم خود مبنی بر پای‌بندی یا عدم پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای را به کنگره آمریکا اعلام کند و این در حالی است که با وجود فشارهای داخلی از جمله دموکرات‌ها، بسیاری از جمهوری‌خواهان و حتی مقامات بلندپایه کاخ سفید و فشارهای خارجی از جمله سازمان ملل متحد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کشورهای اروپایی که خواهان تأیید پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای هستند، ترامپ همچنان در برابر این فشارها مقاومت می‌کند.

  ترامپ همچنان در برابر فشارهای داخلی و خارجی مقاومت می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، دونالد ترامپ اکنون خود را تحت فشار زیادی در اعلام عدم پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای بین‌المللی با ایران می‌بیند، چرا که این حرکت به معنی نادیده گرفتن تمامی فشارهای داخلی و خارجی است که ممکن است به اعتبار آمریکا در جهان لطمه بزند.


  رویترز گزارش داده است که انتظار می‌رود ترامپ جمعه همین هفته از استراتژی گسترده خود برای مقابله با ایران پرده‌برداری کند. هنوز هم البته برای تغییر نظر ترامپ  در آخرین لحظات برای تأیید پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای شانس وجود دارد، توافقی که ترامپ آن را مایه شرمساری آمریکا می‌داند.


  مقامات ارشد ایالات متحده، متحدان اروپایی و اعضای برجسته کنگره آمریکا به ترامپ هشدار داده‌اند که اعلام عدم پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای آمریکا را در جهان منزوی خواهد کرد و مسیرهای دیپلماسی با ایران قطع می‌کند و در نهایت باعث از بین رفتن برجام می‌شود.


  یک مقام ارشد دولت ایالات متحده به رویترز گفت «بعد از اینکه ترامپ سه ماه پیش عنوان کردکه پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید نخواهد کرد، مشاوران او در برابر اتخاذ این تصمیم جایگزین‌هایی را به او ارائه داده‌اند.»


  این مقام ارشد که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفت: «آنها طرحی را به ترامپ ارائه دادند  که نگرانی‌هایی را که آنها دارند برطرف می‌کند اما پای‌بندی ایران به این توافق هسته‌ای تأیید مجدد نخواهد شد، و اکنون این کشتی آماده حرکت است».


  مقامات کاخ سفید گفته‌اند انتظار می‌رود ترامپ از سیاست گسترده و تهاجمی‌تر خود در برابر ایران رونمایی کند که برنامه هسته‌ای، آزمایش موشک‌های بالستیک و نیز کمک‌های نظامی و مالی به حزب‌الله و سایر گروه‌ها را محدود کند.  


  دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بر این عقیده است که توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران به نفع ایران تمام شده است. او همچنین این توافق را مورد نقد قرار داد که زمان‌بندی مشخصی دارد و زمان تعلیق برنامه‌های ایران به زودی به اتمام می‌رسد و ایران دوباره برنامه‌هایش را از سر می‌گیرد. او همچنین خواهان این بود که واکنش‌ها نسبت به آزمایش موشکی ایران تشدید شود. 


  اما حرف‌های ترامپ در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دوسال گذشته هشت بار پای‌بندی ایران به توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهان را اعلام کرده است. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *