×

دونالد ترامپ با دور زدن کنگره تغییراتی در اوباماکر ایجاد کرد

 • کد نوشته: 4198
 • ۲۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • دونالد ترامپ با صدور فرمانی، تغییراتی در قانون بیمه درمانی اوباما (اوباماکر) ایجاد کرد و با این کار کنگره آمریکا را دور زد، تغییراتی که به گفته خودش بیمه درمانی بسیار بسیار ارزانتری برای میلیون‌ها میلیون از مردم آمریکا فراهم خواهد کرد.

  دونالد ترامپ با دور زدن کنگره تغییراتی در اوباماکر ایجاد کرد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی. ان. ان دونالد ترامپ با صدور فرمانی اولین گام خود را برای از رده خارج کردن اوباماکر برداشت، فرمانی که به گفته خودش بیمه درمانی ارزانتری برای میلیون‌ها نفر ایجاد خواهد کرد. این فرمان دولت را موظف می‌کند که سیاست‌گذاری‌هایی را برای افزایش رقابت و انتخاب در حوزه بیمه درمانی ایجاد کند به این منظور که کیفیت بیمه‌های درمانی ارتقا یابد و هزینه‌ها نیز پایین‌تر بیاید.


  با این حال این امر قانون بیمه درمانی را در معرض خطر قرار می‌دهد چرا که بسیاری از افراد جوان و نیز کسانی که دارای سلامت بیشتری هستند را از قانون بیمه درمانی خارج می‌کند.


  دونالد ترامپ در حالی که از اتاق روزولت در کاخ سفید صحبت می‌کرد عنوان کرد: «این فرمان به میلیون‌ها آمریکایی که تحت پوشش اوباماکر قرار دارند خدمات بیشتری عرضه می‌کند. این فرمان هیچ هزینه‌ای برای دولت آمریکا ندارد و مردم بیمه درمانی بسیار بسیار بهتری دریافت خواهند کرد، و وقتی که می‌گویم مردم، منظور میلیون‌ها میلیون نفر است».


  ترامپ همچنین در ادامه گفت که این فرمان خیلی وقت پیش باید انجام یمی‌شد و می‌توانست انجام شود» .


  همچنین این طرح به مشتریانی که حتی تحت پوشش بیمه درمانی اوباما نیستند اجازه می‌دهد که برای کوتاه مدت نیز خود را بیمه کنند البته به شرط اینکه دارای پیش‌شرط‌هایی باشند.


  یک مقام ارشد کاخ سفید به سی. ان. ان گفت که ترامپ در حال هدایت دپارتمان کار به سمت مطالعه این امر است که کارفرمان در کسب و کارهای کوچک چگونه می‌توانند این نوع از بیمه را فراهم کنند و افراد بتوانند بیمه‌های کوتاه‌مدت خریداری کنند.


  اما بسیاری نگران این امر هستند که این سیاست‌ها و رقابتی کردن بیمه درمانی در نهایت اوباماکر را از بین خواهد برد. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *