×

خریداران سهام برندگان واقعی رالی شوک ترامپ هستند

 • کد نوشته: 4226
 • ۲۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • با وارد شدن شوک ناشی از احتمال تحریم بیشتر از سوی آمریکا و تردیدها از نحوه اعمال آنها ، برای علاقه مندان بحضور در بازار سرمایه و بورس این سوال پیش می آید که تاثیر این رویداد نه چندان ناآشنا برروی بورس چیست ؟

  خریداران سهام برندگان واقعی رالی شوک ترامپ هستند
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه  ضمن بیان مطالب فوق،  گفت: باید توجه داشت ضمن اینکه این مساله میتواند به نوعی تهدید سرمایه گذاری محسوب شود ، از ابعاد دیگر برای برخی صنایع و شرکتهای بورسی فرصتی خواهد بود که بدلایل زیر میتواند موجب بهبودی وضعیت سودآوری و درنتیجه افزایش ارزش قیمت سهام شرکت محسوب گردد:


  1. با اعمال برخی تحریمهای جدید ، چون این موضوع افزایش نرخ ارزها را در پی خواهد داشت درنتیجه مبنای نرخ  مواد اولیه تولید محصولات ساخته شده براین اساس تعیین خواهد شد و چون حاشیه سود با افزایش قدر مطلق این دو فاکتور نرخ فروش و قیمت تمام شده ثابت است ، بنابراین درمجموع سود آن صعت و شرکت افزایش خواهد یافت .
  2. عموما در عرصه رقابت و بخصوص برای مصرف کنندگان ، مقیاس ارزشگذاری قیمت محصولات برخی صنایع و شرکتها نوع مشابه خارجی است  و به دلیل احتمال افزایش نرخ ارزها به دلیل ذکر شده در بالا سود آندسته از صنایع و شرکتها و در نتیجه قیمت سهام آنها افزایش خواهد یافت .
  3. به جهت حرکت منفی ارزش پول ملی ، تبدیل وجوه نقد با انواع داراییها بیشتر تئجیه خواهد داشت و در جهت حفظ و نگهداشت ارزش پول یکی از راههای حل این موضوع تبدیل وجوه نقد به سهام خواهد بود.
  4. شوک وارده به بازار  در برخی مقاطع که با ورود اطلاعات هیجانی مانند ابهامات مربوط به تحریمها ، موجب از دست دادن تعادل قیمت سهام بدلیل احتمال افزایش عرضه خواهد بود و این موضوع میتواند موقعیت مناسبی را برای خریداران آگاه سهام ایجاد نماید.


  درمجموع بدلیل هماهنگی و آشنایی ساختار اقتصاد ما با انواع تحریمها و موانع تولید و تجارت طی سالیان پیشین ، به نظر میرسد عملا بجز احتمال ورود شوک مقطعی به بورس ، وضعیت نگران کننده ای برای سهامداران خرد بازار وجود نخواهد داشت .و امیدوارم فعالان بازار بخصوص حقوقیها برای حفظ و حراست از پرتفوی موجود خود در بورس پیش بینیهای لازم را برای گذر از این دوره هیجانی اندیشیده و واکنش لازم را در بازار نشان دهند .


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *