×

انحراف های عملکردی دولت از قانون بودجه

 • کد نوشته: 4261
 • ۲۲ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بر اساس گزارش عملکرد بودجه، دولت برای تامین هزینه های جاری خود در شش ماه اول سال ۹۶ از تنخواه گردان خزانه استفاده کرد همچنین اعتبارت مربوط به مطالبات فرهنگیان محقق نشد.

  انحراف های عملکردی دولت از قانون بودجه
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس گزارشهای عملکرد بودجه، کل درآمدهای وصول‌شده در شش‌ماهه ابتدایی سال تکافوی هزینه‌های جاری کشور را نکرده است و دولت ناچار شده رقم کوچکی ازتنخواه‌گردان خزانه استفاده کند، بر این اساس در نیمه نخست سال ۱۱۰.۵۵ هزار میلیارد تومان درآمد وصول شده و ۱۱۰.۹۹ هزار میلیارد هزینه‌های جاری دولت بوده است.


   با توجه به کاهش درآمدها، دولت پرداخت چشمگیری در بخش عمرانی نداشته است و شاهد تحرک در بخش زیرساختهای اقتصادی نبوده‌ایم. از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۶ میلیارد و ۲۰۰۰ میلیون تومان اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت شده که شش‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن اعتبار تملک دارایی‌های مالی بوده است. این اعتبارات شامل اوراق مشارکت و اسناد خزانه می‌باشد.


  همچنین طبق قانون بودجه سال ۹۶ قرار بود یک درصد از هزینه‌های شرکتها کسر و از این محل مطالبات فرهنگیان پرداخت شود اما این درآمد محقق نشده است.


  از سوی دیگر قرار بود بر اساس برنامه ششم، ۲۷صدم از ۹درصد مالیات ارزش افزوده به وزارت ورزش و جواناناختصاص یابد اما از این بخش تاکنون فقط یک میلیارد و ۵۴۰۰ میلیون تومان به این وزارتخانه پرداخت شده است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *