نحوه استعلام گوشی موبایل پس از اجرای طرحرجیستری،


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، در حالی که اعلام رسمی آغاز این طرح از پایان مهرماه توسط کمیته اجرای رجیستری به فرماندهی وزارت ارتباطات انجام شده، برخی منابع خبری در اصناف، آغاز رجیستری را از ۲۸ مهرماه اعلام کردند.


برای اطلاع مردم از اینکه گوشی‌هایشان به صورت قانونی وارد شده یا غیرقانونی است قرار است پیامکی برای مشترکان ارسال شود و تأکید شده که مشترکان فعال دارای گوشی قانونی و غیرقانونی در طرح رجیستری مشکلی نخواهند داشت و گوشی قانونی و غیرقانونی درباره گوشی‌هایی که پس از آغاز طرح رجیستری فعال شوند لحاظ می‌شود.


خریدارانی که پس از اجرای رجیستری برای خرید گوشی اقدام می‌کنند باید کد IMEI ( شماره سریال) گوشی را به شماره پیامک ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال کنند یا این کد را در سایت گمرک چک کنند. 


معمولا هنگام خرید گوشی خریدار در فروشگاه داخل گوشی سیم‌کارت می‌اندازد که گوشی معتبر باید پس از قرار دادن سیم کارت فعال شود و این نشانه‌ای برای مورد تأیید بودن گوشی است.


همچنین درباره خریدهایی که به صورت سری انجام می‌شود و خریدار گوشی را فعال نمی‌کنند امکان استعلام شماره سریال از طریق سامانه‌های پیامکی و سایت گمرک وجود دارد. 


در این باره تمهیدات دیگری نیز پیشنهاد شده شده که هنوز نهایی نیست و با اعلام از سوی کمیته اجرای رجیستری قطعی می‌شود که این موارد در آینده اعلام خواهد شد. 


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *