شفافیت بازار سرمایه با حضور همه فعالان بازار


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، روح الله حسینی مقدم معاون ناشران و اعضا بورس تهران در جلسه معارفه “فولاد کاوه جنوب کیش” گفت: جلسه معارفه شرکت‌ها با حضور تحلیل‌گران و فعالان بازار سرمایه، موجب بلوغ بازار سرمایه می‌شود، امیدوارم به سطحی برسیم که این جلسات را در بازار سرمایه نهادیه کنیم.


حسینی مقدم افزود: ابهامات در فضای شفاف برطرف می‌شود و خوشبختانه این شرکت معافیت مالیاتی دارد. مهمترین مزیت حضور این شرکت در بازار سرمایه معافیت مالیاتی نیست، بلکه استفاده از تحلیل‌گران بازار سرمایه است که بتواند از این خرد جمعی استفاده کند.


وی گفت: طولانی شدن فرایند پذیرش شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به‌دلیل حساسیت هیئت پذیرش بوده است. شرکت برنامه‌های متنوع داشته و بخش قابل توجه از پروژه‌های این شرکت به بهره برداری رسیده است


معاون ناشران بورس اوراق بهادار در ادامه گفت: شفافیت به تنهایی از جانب سازمان بورس اوراق بهادار نیست، بلکه تحلیل گران و فعالان بازار سرمایه نیز می‌توانند در فضای مجازی برای شفافیت بیشتر شرکت‌ها به سازمان کمک کنند.


حسینی مقدم در پایان گفت :این شرکت ۷۰۰ میلیارد تومانی باید گزارش ۶ ماهه، پیش‌بینی سود براساس عملکرد ۶ ماهه و گزارش تولید و فروش شهریور ماه را تا قبل از روز عرضه در کدال منتشر کند، تا زمان عرضه اولیه سهام آن با توجه به شرایط مناسب بازار و با هماهنگی سهامدار عمده اطلاع رسانی شود.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *