دولت فرانسه از برجام حمایت می کند


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، نقل از ایبِنا، در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی و در فضایی بسیار صمیمی برگزار شد، وزیر دارایی فرانسه طی سخنانی با اشاره به اهمیت توافق هسته ای (برجام) پایبندی به آن را مهم خواند و بر علاقمندی کشورش به گسترش روابط اقتصادی با ایران تاکید کرد.


وزیر دارایی فرانسه با ذکر این نکته که به خوبی با ایران آشناست و سفرهای متعددی در گذشته به کشورمان داشته است، بر عزم جدی دولت فرانسه برای تحکیم و توسعه روابط با ایران تاکید کرد.


وی ضمن با اهمیت خواندن اقدامات خوب ایران در حوزه شفافیت مالی و نظارت های انجام شده توسط سیستم بانکی، دستیابی به سطحی از استانداردهای بین المللی در این راستا را خواهان و آن را در تحقق اهداف رو به گسترش تعاملات مالی بین المللی ایران بسیار موثر دانست و آمادگی کشورش برای همکاری در این زمینه را اعلام کرد.


بنا براین گزارش، وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی در این دیدار، با اشاره به سطح رو به افزایش حجم روابط بین دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی برای همکاری در حوزه های مختلف را اعلام کرد.


مسعود کرباسیان سپس با اشاره به اهمیت روابط بانکی با فرانسه، ضمن استقبال از برقراری روابط کارگزاری به وجود آمده با سیستم بانکی ایران، استفاده از منابع بانکی برای اجرای پروژه ای مورد نظر مشترک را راهی برای ایجاد فرصت های بیشتر در مسیر همکاری های مشترک دانست.


کرباسیان در ادامه، پیشرفت های اقتصادی کشورمان را در حوزه های مختلف اقتصادی تشریح کرد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *