×

مبادله بیش از نیمی از حجم مبادلات فرابورس در بازارهای اول و دوم

 • کد نوشته: 4442
 • ۲۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بازگشایی و توقف چندین نماد معاملاتی، آغاز بازارگردانی سهام شرکت لیزینگ ایران و شرق، اختصاص ۵۷ درصد از حجم کل مبادلات فرابورس به بازارهای اول و دوم از رویدادهای امروز فرابورس بود.

  مبادله بیش از نیمی از حجم مبادلات فرابورس در بازارهای اول و دوم
 •  


  به گزارش “بااقتصاد” به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، دومین روز کاری هفته در فرابورس با دادوستد بیش از ۲۴۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۲ هزار و ۲۹ میلیارد ریال طی ۱۰۷ هزار و ۵۶۴ نوبت معاملاتی، پایان یافت.


   امروز یکشنبه ۲۳ مهرماه، نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی کازرون پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام، نماد معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم در نماد «صایتل» پس از پرداخت اجاره ‌بهای ماهانه اوراق و نماد اوراق اجاره شرکت واسط مالی تیر دوم در نماد «صخابر» پس از پرداخت اجاره‌ بهای سه‌ماهه اوراق، بازگشایی شدند.


  این در حالی است که نمادهای معاملاتی اوراق مشارکت شرکت لیزینگ امید و شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، به ترتیب به منظور پرداخت سود علی‌الحساب سه‌ماهه و ماهانه اوراق در روز ۲۵ مهر در پایان معاملات روز جاری بسته متوقف شدند.


  شاخص کل فرابورس ایران نیز با اهرم منفی از جانب نمادهای «مارون» و «هرمز» با افت ۴ واحدی مواجه شد و در ارتفاع ۹۳۰ واحدی قرار گرفت.


  آغاز بازارگردانی نماد لیزینگ ایران و شرق


  در پی آغاز بازارگردانی نماد «ولشرق» متعلق به شرکت لیزینگ ایران و شرق از امروز، معامله‌گران با دادوستد بیش از ۴۷ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۰۲ میلیارد ریال در این نماد بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را رقم زدند.


  این در حالی است که در مجموع بازارهای اول و دوم شاهد دست به دست شدن بیش از ۱۳۸ میلیون سهم بودیم که ۵۷ درصد از کل حجم مبادلات فرابورس را شامل می‌شود و ارزش آن به بر ۳۰۸ میلیارد ریال بالغ شد.


  بازار پایه میزبان نقل‌وانتقال بیش از ۹۲ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۳۳ میلیارد ریال بود که در سه تابلو معاملاتی این بازار، نماد «زنجان» با بیشترین استقبال از سوی معامله‌گران روبه‌رو شد.


  معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز با خریدوفروش ۷۵ هزار و ۵۵۸ ورقه تسه پایان یافت که ارزشی بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال را به ثبت رساند.


  «سخاب۳» نیز در روز جاری با دادوستد افزون بر ۵۹۱ هزار ورقه به ارزش بیش از ۵۷۶ میلیارد ریال، صدرنشینی را به لحاظ بیشترین میزان حجم و ارزش در تابلو اوراق با درآمد ثابت از سخاب۴ گرفت تا بدین ترتیب سخاب۴ در جایگاه دوم قرار گیرد.


  در نهایت دادوستدهای صورت‌گرفته در تابلو اوراق با درآمد ثابت به مبادله بیش از یک میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر یک هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال انجامید.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *