بهترین شرکت‌های جهان: زیمنس آلمان در صدر جدول


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از فوربس، قرار گرفتن در صدر جدول بزرگترین شرکت‌های جهان در مجله فوربس افتخار زیادی را نصیب این شرکت‌ها می‌کند و شرکت زیمنس آلمان در صدر این جدول قرار دارد.


در سال ۲۰۰۰ این شرکت در مجله فوربس رده ۵۰ ام را داشت، اما اکنون با داشتن ۳۵۱ هزار نفر نیروی کار به عنوان بهترین شرکت جهان در نظر گرفته شده است. این شرکت در سال گذشته ۹۰ میلیارد دلار فروش داشته که ۶.۴ میلیارد دلار آن سود بوده است. این در حالی است که دارایی‌های این شرکت حدود ۱۵۴ میلیارد دلار براورد شده است.


شرکت میشلین گروپ فرانسه در رده دوم قرار دارد و شرکت مالک گوگل یعنی آلفابت جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. شرکت آلفابت در سال ۲۰۰۰ در لیست شرکت‌های دارای بهترین کارکنان در صدر جدول قرار داشت.


شرکت‌های ایالات متحده و ژاپن نیز در این لیست حضور دارند، از میان شرکت‌های ژاپنی، شرکت نینتندو ژاپن در رده چهارم قرار دارد و شرکت‌های پاناسونیک و تویوتا موتورز به ترتیب در رده‌های دهم و سیزدهم قرار دارند. هشت شرکت از ایالات متحده نیز جزء بیست شرکت برتر دنیا قرار دارند که شامل آلفابت، والت دیزنی، اپل، هیلتون، ماریوت اینترنشنال، نتفلیکس، مایکروسافت و آ. بی. ام هستند.


این لیست در واقع بر اساس نظرسنجی سال ۲۰۰۰ فوربس تهیه شده است که شرکت‌هایی از ۵۸ کشور جهان را در بر می‌گرفت که سرجمعه درآمدی معادل ۳۵ تریلیون دلار درآمد داشتند.


فوربس برای انجا این نظرسنجی از ۱۵۰۰۰ نفر از ۶۰ کشور دنیا سؤال کرده است که نظر خودشان را نسبت به شرکت‌هایی که در لیست سال ۲۰۰۰ فوربس قرار داشتند اعلام کنند. این شرکت‌ها بر اساس معیارهایی از قبیل اعتماد، صداقت، رفتار اجتماعی، عملکرد محصولات و خدمات شرکت ارزیابی شده‌اند.


شرکت‌هایی که رده اول تا دهم را کسب کردند تقریبا در تمامی فاکتورها رتبه‌های بالای میانگین را کسب کرده‌اند اما آنها بر اساس این چهار فاکتور یعنی اعتماد، صداقت، عملکرد محصولات و خدمات مورد ارزیابی قرار گفتند.


شرکت‌هایی از صنایع چندگلانه نی در این لیست حضور دارند که شامل صنایع اتومبیل و کامیون می‌شوند که جزو صنایع بسیار پیشرو در این حوزه هستند. مثلا شرکت فراری رده هشتم این لیست را به خود اختصاص داشت و شرکت تویوتای ژاپن رده سیزدهم و ب. ام. و  آلمان نیز رده بیست و دوم این لیست قرار دارند. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *