×

سفر دریای به کاتاماران صرفه اقتصادی ندارد

 • کد نوشته: 4464
 • ۲۳ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر کشتی میرزا کوچک خان تنها کشتی مسافری در آب های شمال کشور است، گفت: به دنبال ورود شناورهای کاتاماران به دریای خزر هستیم.

  سفر دریای به کاتاماران صرفه اقتصادی ندارد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایلنا هادی حق‌شناس با اشاره به سیاست های توسعه گردشگری دریایی در آب‌های شمال کشور، اظهار داشت: در حال حاضر راه اندازی زیرساخت‌های گردشگری دریایی در آب‌های شمال کشور برای سرمایه گذاران اقتصادی نیست و به دنبال اقتصادی شدن این فعالیت‌ها در دریای خزر هستیم.


  وی با بیان اینکه در حال حاضر کشتی میرزا کوچک خان تنها کشتی مسافری در دریای خزر است، گفت: هر چند که کشتی‌های مسافری در دریای جنوب بین شهرهای ساحلی و بین بنادر کشورهای همسایه مانند کویت، قطر، بحرین و امارات فعال هستند اما در دریای شمال کشور هنوز فعالیت کشتی‌های مسافربری اقتصادی نیست.


  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: از آنجایی که کشتی میرزا کوچک خان  کشتی مناسب دریای شمال نبود نتوانست در گردشگری دریایی موفق عمل کند و ادامه فعالیتش اقتصادی نبود.  


  حق شناس با اشاره به مهم ترین عامل عدم موفقت گردشگری دریایی در آب های خزر، تاکید کرد: مدت زمان سفر زمینی از آستار تا باکو در کشور آذربایجان چیزی حدود ۳ ساعت است حال اینکه این مدت زمان از در سفر دریایی از انزلی تا باکو به ۱۴ ساعت می رسد که قطعا در مقایسه با مدت زمان سفر زمینی نمی تواند برای گردشگران جذاب باشد.


  وی با بیان اینکه سفر زمینی به باکو بسیار کوتاه‌تر از سفر دریایی است و مشکلاتی چون دریازدگی ندارد و ترددهای زمینی تحت تاثیر شرایط جوی قرار ندارد، گفت: برای راه اندازی گردشگری دریایی در آب های شمال کشور به دنبال استفاده از شناورهای کاتاماران هستیم.      


  معاون امور دریایی گفت: البته خرید این شناورها برای سرمایه گذاران گران است و بدون حمایت دولت نمی‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد که به دنبال تعریف مدلی هستیم که گردشگری دریایی را در شمال کشور اقتصادی کند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *