×

ثروتمندترین کارگردانان جهان در سال ۲۰۱۷ چه کسانی هستند؟

 • کد نوشته: 4488
 • ۲۴ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وبسایت World’s Top Most اخیراً فهرستی از ۱۰ کارگردان ثروتمند دنیا را منتشر کرده است که مشهورترین چهره‌های جهان در این فهرست جایی ندارند. فهرست این کارگردانان به همراه ثروت خالص آنها به شرح زیر است:

  ثروتمندترین کارگردانان جهان در سال ۲۰۱۷ چه کسانی هستند؟
  1. استیون اسپیلبرگ با ثروتی معادل ۹ میلیارد و ۲۵ میلیون دلار اهل سینسیناتی ایالت اوهایو ثروتمندترین کارگردان در صنعت فیلسمازی محسوب می‌شود. از جمله فیلم‌های مشهور او که شهرت زیادی برای او به ارمغان آورد شامل پارک ژوراسیک، ای. تی، نجات سرباز رایان و فهرست شیندلر است. او همچنین چندین جایزه بهترین کارگدانی را از آن خود دارد. او همچنین از بنیانگذاران عصر جدید هالیوود شناخته می‌شود.
  2. پیتر جکسون با ثروتی معادل ۶ میلیارد و ۵۱۸ میلیون دلار در رده دوم این فهرست جای دارد. این کارگردان مشهور هالیوود اهل نیوزیلند است و به خاطر دوتا از سه‌گانه‌های معروف خودش یعنی سه‌گانه هابیت  و سه‌گانه ارباب حلقه‌ها که هم تهیه‌کننده و هم کارگردان آنها بود، شهرت و اعتبار خود را به جهانیان القا کرد. او همچنین فیلم‌های مشهور دیگری از قبیل کینگ کونگ و ناحیه ۹ را نیز در کارنامه خود دارد. سه جایزه اسکار بهترین کارگردانی، سه جایزه بفتا و چهار جایزه ساترن از افتخارات حرفه‌ای پیتر جکسون می‌باتشند.
  3. جیمز کامرون با ثروتی معادل ۶ میلیارد و ۱۳۹ میلیون دلار جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. این کارگردان اهل کاناداست و فیل‌های مشهوری مانند ترمیناتور، بیگانه‌ها و آواتار را در کارنامه خود دارد. او در سال سال ۲۰۱۱ از طرف Vanity Fair با ثروتی معادل ۲۵۷ میلیون دلار ثروتمندترین کارگردان جهان بود.
  4. مایکل بی با ۴ میلیارد و ۵۲۲ میلیون دلار اهل لس‌آنجلس آمریکا چهارم است که فیلم‌های او به پرهزینه‌بودن معروفند. او همچنین از ثروتمندترین کارگردانان هالیوودی جهان نیز هست. فیلم‌هایی مانند پرل‌هاربور و تبدیل‌شوندگان از جمله فیلم‌هایی هستند که این کارگردان را به جهانیان شناساند.
  5. کریستوفر نولان متولد وست‌مینستر انگلستان و دارای تابعیت بریتانیایی امریکایی با ثروت ۴ میلیارد و ۲۲۲ میلیارد دلار جایگاه پنجم ثروتمنترین کارگردانان جهان را به خود اختصاص داده است. او یکی شناخته‌شده‌ترین کارگردانان قرن بیست و یکم محسوب می‌شود و نه تنها در رده ثروتمندترین کارگردانان جهان قرار دارد بلکه حتی فیلم‌های او از اعتبار و شهرت جهانی نیز برخوردارند. یکی از مهمترین آثار او که تحسین زیادی را برای او به همراه داشت سه‌گانه شوالیه تاریکی بود. او همچنین یکی از خوشتیپ‌ترین کارگردانان جهان است. پرستیژ، بین‌ستاره‌ای و مومنتو از جمله آثار مشهور هستند. او تا کنون ۲۶ بار کاندیدای اسکار شده و توانسته برنده ۷ جایزه اسکار در بخش‌های مختلف شود.
  6. دیوید ییتس متولد سنت هلن انگلستان با ثروت ۴ میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار در رده ششم است. او بیشتر سازنده فیلم‌های کوتاه است و همچنین چندین سریال تلویزیونی نیز ساخته است. او همچنین از چهار سری هری پاتر، چهارمین و آخرین بخش ان را کارگردانی کرده است و از دوستان نزدیک وارنر براس محسوب می‌شود. او برنده جایزه گلدن استیت به خاطر فیلم کوتاه شده است و نیز جایزه ساترن بهترین کارگردانی  را برای هری پاتر و یادگاران مرگ دریافت کرده است و به خاطر فیلم‌های تلویزیونی نیز جایزه امی را نیز در کارنامه خود دارد.
  7. رابرت زمیکس متولد شیکاگو در ایالت ایلینویز با ۴ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است. بیشتر شهرت زمیکس به خاطر داستان‌گویی بصری است و از جمله بنیانگذاران جلوه‌های بصری محسوب می‌شود. از جمله آثار مهم او بازگشت به آینده، افسانه سنگ و سرود کریسمس است. او همچنین برنده جایزه اسکار به خاطر فیلم مشهور فارست گامپ در سال ۱۹۹۴ است.
  8. کریس کلمبوس اهل پنسیلوانیای ایالات متحده و صاحب ثروتی معادل ۳ میلیارد و ۸۱۵ میلیون دلار در رده هشتم این لیست قرار دارد. او شهرت خود را مدیون کارگردانی دو قسمت اول هری پاتر (هری پاتر و سنگ جادو و هری پاتر و تالار اسرار) و نیز تهیه‌کتنندگی هری‌پاتر و زندلانی آزکایان است. همچنین او فیلم‌های مشهور دیگری از قبیل «تنها در خانه» و «خانم دابت‌فایر» را در کارنامه خود دارد. او جوایز متعددی از قبیل جایزه بهترین کمدی بریتانیا، بهترین فیلم کمدی را از آن خود کرده است.
  9. گور وربینسکی اهل تنسی ایالات متحده  ثروتی معادل ۳ میلیارد و ۷۲۸ میلیون دلار را در اختیار دارد و همین امر باعث شده که او جایگاه نهم ثروتمندترین کارگردانان جهان را به خود اختصاص دهد. شهرت او به دلیل ساخت اولین قسمت از سه‌گانه دزدان دریایی کارائیب، رنگو و حلقه است. او در سال‌های ۲۰۰۶ برای دزدان دریایی کارائیب و رنگو در سال ۲۰۱۱ برنده اسکار شده است.
  10.  تیم برتون دهمین کارگردان ثروتمند هالیوود است با ثروتی معادل ۳ میلیارد و ۶۵۳ میلیون دلار. این کارگردان متولد بوربنک کالیفرنیا است. فیلم‌هایی از قبیل «سایه‌های سیاه» و «آلیس در سرزمین عجایب» و «بتمن» باعث اعتبار و شهرت بین‌المللی او شد. او کاندیدای جوایزی از قبیل ساترن، و انجمن فیلم شیکاگو برای جایزه بهترین کارگردان شد.


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *