×

جلسه معارفه شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا فردا سه شنبه برگزار می ‌شود

 • کد نوشته: 4502
 • ۲۴ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • سرمایه پرشیا در حال حاضر ۲ هزارمیلیارد ریال است که ۱۰۰ درصد آن متعلق به گروه توسعه انرژی تدبیر است. این شرکت با کسب سود ۳۸۲ میلیارد و ۲۴ میلیون ریالی، معادل ۱۹۷ ریال سود برای هر سهم در سال مالی ۹۵ محقق کرد.

  جلسه معارفه شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا فردا سه شنبه برگزار می ‌شود
 • .شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا به عنوان یکی از موفق ترین شرکت ها در زمینه توسعه میادین نفتی ۲۵مهرماه سال۹۵۵ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده و در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۶، به‌عنوان پانصد و سیزدهمین شرکت پذیرفته‌شده با  نماد «پرشیا» در فهرست شرکت های بازار دوم بورس قرار گرفت.


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، محسن رحمتی، مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا به عنوان کارگزار عرضه کننده “پرشیا” با بیان این مطلب گفت: فعالیت این شرکت در زمینه انجام فعالیت‌های بالادستی و پایین دستی در حوزه نفت و گاز از قبیل اکتشاف، توسعه، تولید، بهره‌برداری میادین نفتی و گازی، احداث پالایشگاه صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، تامین، احداث و ایجاد خط لوله و سایر تجهیزات، انتقال نفت و گاز، تامین و ساخت تجهیزات مربوط به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و انجام خدمات مهندسی و طراحی مربوط به فعالیت‌های مذکور، شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌های داخلی و بین‌المللی اعم از  بخش دولتی، خصوصی و عمومی است.


  وی با اشاره به اینکه سرمایه شرکت در حال حاضر ۲هزارمیلیارد ریال است که ۱۰۰ درصد آن متعلق به گروه توسعه انرژی تدبیر است، گفت: این شرکت با کسب سود ۳۸۲ میلیارد و ۲۴ میلیون ریالی، معادل ۱۹۷ ریال سود برای هر سهم در سال مالی ۹۵ محقق کرد.


  وی افزود: پیش بینی شرکت برای سال­ مالی ۹۶ کسب سود به مبلغ ۷هزار میلیارد و ۱۴۰  میلیون ریال معادل۳۸۶ ریال به ازای هر سهم است. همچنین این شرکت ۵۲ درصد از شرکت نفت پارس را دارا است.


  از جمله پروژه آتی شرکت می‌توان به پروژه بهره‌برداری از میدان نفتی یاران شمالی و همچنین امضای قرارداد جدید نفتی با مدل IPC با محوریت توسعه میدان مشترک یاران جنوبی، مارون و کوپال به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا اشاره داشت.


  مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا در ادامه افزود: جلسه معارفه این شرکت فردا سه شنبه ۲۵ مهر ماه سال جاری رأس ساعت ۱۴ در سالن سپهر هتل ارم واقع در اتوبان حقانی، تقاطع همت برگزار می­ شود تا این شرکت آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام خود در بازار دوم بورس شود.


  یادآور می شود؛ شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا در تاریخ ۳۱مرداد۱۳۸۴ به صورت شرکت سهامی خاص تحت شماره ۲۵۲۹۲۵ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری استان تهران به ثبت رسیده و در حال حاضر از واحدهای تجاری فرعی گروه توسعه انرژی تدبیر (سهامی خاص) از زیرمجموعه های گروه اقتصادی تدبیر است. 


   


  منبع:سنا


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *