ثروتمندترین ملک‌دار ایالات متحده دونالد ترامپ نیست؟ یک دونالد دیگر است..


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بیزنس اینسایدر در گزارشی به نقل از بلومبرگ مدعی شده است که وقتی صحبت از مستغلات می‌شود، نام یک دونالد بر تارک این بیزنس می‌درخشد، او دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده نیست، بلکه دونالد برن اهل کالیفرنیا با ثروت برآوردی معادل  ۱۷ میلیارد دلار است. این رقم تقریباً معادل ۶ برابر ثروت رئیس‌جمهور ایالات متحده است.


بر خلاف دونالد ترامپ که بیشتر ثروت او برایش به ارث رسیده است، دونالد برن توانسته خودش این ثروت را خلق کند و توانست یک وام ده هزار دلاری از بانک را تبدیل به یک ثروت میلیارد دلاری کند.


دونالد برن مالک یک شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان به نام شرکت اروین است که بزرگترین زمین‌دار در ایالت کالیفرنیا محسوب می‌شود.


سبد سهام دونالد برن متجاوز از ۱۱۰ میلیون متر مربع املاک است و شامل ساختمان‌های اداری، آپارتمان‌ها، هتل‌ها و غیره است که بیشتر انها در اوسیج کانتی واقع شده‌اند. برن همچنین جای پایی در نیویورک یعنی شهر ترامپ دارد و مالک عمده ساختمان مت‌لایف نیویورک است.


طبق گفته بلومبرگ دونالد برن مالک یک‌پنجم اوسیج کانتی است که پنج  برابر منهتن نیویورک است. برن که هم‌اکنون ۸۵ سال سن دارد و عضو پیشین نیروی دریایی ایالات متحده بوده است، هنوز هم در این سن شرکت اروین را اداره می‌کند. 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *