وزیر خارجه بحرین: درباره برجام از ترامپ حمایت می‌کنیم


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در تازه‌ترین اظهارنظر درباره بحران قطر تأکید کرد که «قطر همچنان در مدار ایران حرکت می‌کند».


آل خلیفه افزود: «ما تا کنون هیچ طرح ابتکاری از سوی دوحه برای حل بحران ندیده‌ایم و همچنان منتظر چنین طرحی از جانب آنها هستیم».


وزیر خارجه بحرین مدعی شد که چهار کشور عربی از بحران به وجود آمده با قطر هیچ ضرری نکرده‌اند و افزود : «ما خسارتی ندیده‌ایم… برای ما مهم ثبات و رفاه کشورمان، امنیت ملت‌ و پیشرفت آنهاست و این دیگر به خود قطری‌ها مربوط است که آیا می‌خواهند بحران خود را حل کنند یا خیر‌».


به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الأوسط»، آل خلفیه درباره برگزاری اجلاس شورای همکاری خلیج‌فارس در کویت نیز تصریح کرد که این اجلاس در موعد مقرر و بنا به دعوت کشور میزبان برگزار خواهد شد.


حمایت از رویکرد ترامپ در قبال ایران


رئیس دستگاه دیپلماسی بحرین درباره اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص لغو برجام نیز گفت که ما از از رویکرد و استراتژی ترامپ استقبال می‌کنیم و از مدت‌ها قبل منتظر آن بودیم.


وی مدعی شد که بحرین بیشتر زیان را از آنچه «تروریسم ایرانی و دخالت‌های ایران» خواند، متحمل شده است و افزود: «ما از استراتژی ترامپ حمایت می‌کنیم و منتظر پیشرفت و تحقق اهداف آن هستیم».


آل خلیفه همچنین گفت که نزدیکی دیدگاه و استراتژی ترامپ با دیدگاه عربستان، امارات و بحرین درباره نقش ایران در منطقه تازگی ندارد و مربوط به زمان فعلی نیست بلکه این نزدیکی دیدگاه به خصوص با بحرین سابقه طولانی دارد.


وی در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران، بار دیگر ایران را «بزرگ‌ترین خطر برای امنیت و ثبات منطقه» برشمرد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *