کره شمالی: حق داریم از سلاح هسته‌ای در دفاع از خود استفاده کنیم


به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از عصر ایران، معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل خطاب به کمیته خلع سلاح هسته ای سازمان ملل گفت: کره شمالی تنها کشور جهان است که مستقیما و به‌شدت از سوی آمریکا مورد تهدید هسته‌ای قرار گرفته است. وی گفت : حق داریم از سلاح هسته‌ای در دفاع از خود استفاده کنیم.


این مقام کره شمالی همچنین افزود: خطرناک‌ترین مسئله، طرح ایالات متحده آمریکا برای اجرای یک عملیات مخفی با هدف از بین بردن رهبر کره شمالی است.


این موضع گیری معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل در واکنش به سخنان رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا بیان شد که روز یکشنبه گفته بود: تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران کره شمالی تا شلیک اولین بمب ادامه پیدا میکند.


این در حالیست که به گزارش خبرگزاری روسیه مقامات کره شمالی پیشنهاد مسکو برای مذاکره مستقیم با مقامات کره جنوبی را در جریان نشست بین المجالس سنت پترزبورگ نپذیرفتند.


کیم این رویونگ همچنین گفت که کشورش از نابودی کامل سلاح های هسته ای و جهان بدون بمب هسته ای دفاع می کند اما وقتی ایالات متحده آمریکا پیمان منع سلاح‌های اتمی را رد و به طور مداوم کره شمالی را با سلاح هسته‌ای تهدید می‌کند، کره شمالی نمی‌تواند به این پیمان بپیوندند.


پیونگ یانگ در سال جاری اعلام کرد که به یک قدرت هسته ای تمام عیار بدل شده و دارای بمب هسته‌ای و هیدروژنی و همچنین موشک‌های بالستیک حمل آنها است.


بدنبال آزمایشات هسته‌ای و موشکی ماه‌های اخیر کره شمالی سازمان ملل تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرد. روسیه، چین و اتحادیه اروپا نیز محدودیت‌ها و تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کرده‌اند. در تازه ترین آنها روز دوشنبه ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه فرمان تحریم‌های پیونگ یانگ را در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت امضا کرد.


از سوی دیگر جان سالیوان معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه و پس از دیدار با همتای ژاپنی اش گفت که این کشور احتمال مذاکرات مستقیم با کره شمالی را کنار نگذاشته است.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *