×

پرشیا جز هشت شرکت دارای صلاحیت E&P است

 • کد نوشته: 4664
 • ۲۵ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی و با نماد “پرشیا” به بازار دوم بورس وارد می شود.

  پرشیا جز هشت شرکت دارای صلاحیت E&P است
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، جلسه معارفه شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا روز سه شنبه ۲۵ مهر در هتل ارم با حضور مدیران ارشد این شرکت آغاز شد. این شرکت با ماهیت هلدینگی در گروه “استخراج نفت و گاز و خدمات جنبی بجز اکتشاف” و در کنار شرکت حفاری شمال درج شده و سهامدار عمده ۹۹.۹ درصدی آن گروه توسعه انرژی تدبیر است.


  پرشیا در سال مالی ۹۵ توانست ۱۹۷ ریال سود محقق کند و برای سال مالی ۹۶ سود هر سهم را با افزایش ۱۰۰ درصدی ۳۸۶ ریال اعلام کرد.


  این در حالی است که بزودی  ۱۰ درصد از سهام این شرکت، معادل ۲۰۰ میلیون سهم در بازار دوم بورس و با فرآیند عرضه اولیه، عرضه و کشف قیمت خواهد شد.


  پرشیا در حال حاضر درآمد خود را از محل حفاری و توسعه میادین نفتی و گازی کسب می کند که پایان این قرارداد پیمانکاری در سال ۹۷ اعلام شده است.


  اگر چه این شرکت اطلاعات بیشتری از منابع درآمدی خود اعلام نکرده اما در آخرین پیش بینی خود به پروژه “یاران شمالی” و بهره برداری آن در سال ۹۶ اشاره میکند.


   


  مدیر عامل گروه توسعه انرژی تدبیر به عنوان هلدینگ شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا در جلسه معارفه این شرکت گفت: هلدینگ توسعه انرژی تدبیر فعالیت های اصلی صنعت نفت و انرژی را پوشش می‌دهد.


  وی ادامه داد: محور فعالیت توسعه ای این هلدینگ توسعه‌ای بوده و در این چارچوب در حال حاضر ۱۰ شرکت زیر مجموعه دارد و در آینده نزدیک علاوه بر شرکت پرشیا، شرکت های دیگر زیر مجموعه این هلدینگ نیز در بورس عرضه خواهند شد. 


  مدیر عامل گروه توسعه انرژی تدبیر همچنین با اشاره به ظرفیت های شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا بیان کرد: شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا اولین شرکت ایرانی است که توانسته IPC (نوع جدیدترین قراردادهای نفت و گاز)  با شرکت نفت امضا کند.


  در ادامه جلسه معارفه ناجی صعدونی مدیر عامل شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا برای شناخت بهتر این شرکت گفت: “پرشیا”  با هدف انجام فعالیت های پایین دستی و بالادستی نفت و گاز از قبیل اکتشافات، حفاری، ذخیره سازی گاز، توسعه میادین نفتی بصورت Epc تشکیل شده است.


  مدیر عامل پرشیا افزود: با توجه به سیاست اخیر دولت و وزارت نفت در موارد واگذاری میادین نفت و گاز کشورها و سرمایه گذاری خارجی و داخلی، شرکت باید صلاحیت در حوزه اکتشاف و تولید (E&p) داشته باشند، این در حتالی است که با این اووصاف شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا جز هشت شرکت داری صلاحیت E&Pاست.


  وی در ادامه با اشره به شرکای خارجی گفت:تفاهم نامه همکاری پروژه لاوان با شرکت چینی در برنامه توسعه این شرکت با هدف برداشت گاز از میادین لاوان تا ۹ماه دیگر به قرارداد تبدیل می شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *