×

سقوط ترامپ به جایگاه ۲۴۸ افراد ثروتمند جهان

 • کد نوشته: 4712
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • در گزارشی از مجله معتبر فوربس که دیروز از افراد ثروتمند سال ۲۰۱۷ را منتشر شد، آمده است که جایگاه دونالد ترامپ تنزل داشته و به رتبه ۲۴۸ رسیده است.

  سقوط ترامپ به جایگاه ۲۴۸ افراد ثروتمند جهان
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از تسنیم، مجله فوربس روز گذشته فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. در این فهرست بیل گیتس با ۸۹ میلیارد دلار دارایی به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شده است؛ پس از او جفری بیزوس، مدیر شرکت آمازون با بیش از ۸۱ میلیارد دلار ثروت دوم است، دارایی بیزوس نسبت به سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد دلار افزایش داشته است.


  نفر سوم این فهرست وارن بافت آمریکایی، مدیر شرکت بیمه برکشایر هاتاوی با حدود ۷۹ میلیارد دلار ثروت است. او طی یک سال اخیر ۱۲.۵ میلیارد دلار به دارایی خود افزوده است.


  نفر چهارم این فهرست به مارک زاکربرگ، مدیر شبکه فیسبوک رسیده که  ۷۱ میلیارد دلار دارایی دارد. مدیر و بنیانگذار فیسبوک در طول یکسال گذشته، ۱۵.۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است.


  بر همین اساس در رده‌بندی امسال فوربس، ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کاهش داشته است. دارایی ترامپ ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده که نسبت به سال گذشته ۶۰۰ میلیون دلار(معادل حدود ۲۰ درصد) کاهش داشته است. رئیس جمهوری آمریکا در سال گذشته میلادی در رتبه ۱۵۶ فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت، اما در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۹۲ رتبه سقوط در رده ۲۴۸ قرار گرفت.


  به گزارش مجله فوربس رکود در بازار املاک لوکس، که تمرکز اصلی کسب و کار ترامپ است، از جمله دلایل کاهش ثروت وی به شمار می‌رود. همچنین تعدادی از زمین‌های گلف آقای ترامپ در میامی آمریکا، اسکاتلند و ایرلند نیز ارزش خود را از دست داده‌اند.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *