×

افزایش هزینه درمان عامل اصلی رکود بعدی آمریکا

 • کد نوشته: 4716
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بررسی هزینه‌های درمان در ایالات متحده نشان می‌دهد که از دهه ۱۹۸۰ به این سود هزینه درمان بخشی وسیعتری از هزینه‌های خانوار را به خود اختصاص داده است و این امر باعث آسیب زدن به طبقه متوسط از طریق خارج کردن وجوه نقدی است که می‌تواند برای سایر هزینه‌ها از قبیل مدرسه، لباس، خانه و سایر موارد استفاده شود و همین امر می‌تواند عامل اصلی رکود بعدی ایالات متحده باشد.

  افزایش هزینه درمان عامل اصلی رکود بعدی آمریکا
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بیزنس اینسایدر در گزارش به بررسی تأثیر هزینه درمان در اقتصاد ایالات متحده پرداخته است. از منظر بیزنس اینسایدر، پارازیتی که در اقتصاد ایالات متحده رشد کرده است و در حال خارج کردن وجوه نقدی است که برای دهه‌ها عامل اصلی نیرومند کردن طبقه متوسط در آمریکا بوده است و دلیل هیچ کس چه در جناح چپ و چه در جناح راست توجه جدی به کاهش رشد اقتصاد ایالات متحده در نتیجه این پارازیت نمی‌کند. طبق آماری که دپارتمان کار منتشر کرده است، هزینه‌های اختصاص یافته خانوارها به درمان حدود ۴.۸ درصد هزینه مصرف خانوار را در سال ۱۹۸۴ برای آمریکایی‌ها به خود اختصاص داده است و این رقم در سال ۲۰۱۴ به ۸ درصد رسید و در سال ۲۰۱۶، این نرخ به ۱۰ افزایش پیدا کرد و بسیاری از کارشناسان وال استریت معتقد هستند که این روند ادامه‌دار خواهد بود.


  این گزارش معتقد است که آمریکا اکنون گرفتار مشکلی است که ریشه در نظام درمانی آن دارد و شرکت‌هایی که در حال فعالیت در این حوزه هستند و از تاکتیک‌های فسادآمیز استفاده می‌کنند، یکی یکی در حال فروپاشی هستند و این وضعیت افراد بیمار را در وضعیت کنترل‌نشده‌ای قرار می‌دهند.


  فعالان بازار سرمایه در حال مشاهده افزایش حبابی هزینه‌ها هستند که این امر در نهایت یا آرام آرام از خلال مداخله دولتی منجر کاهش یافتن می‌کنند یا به صورت خشن‌آمیزی و به صورت ناگهانی توسط دستان نامهربان بازار سر به فلک خواهند کشید و سرمایه‌گذاران خبره بازار از هر دو طریق می‌توانند پول به دست بیاورند.


  در این گزارش همچنین سه سناریو ارائه شده است:


  1. مدیریت هزینه‌های در حال افزایش  با یک سیاست‌گذاری خوب و مناسب و تغییر روش پرداخت هزینه درمان
  2. می‌توان از یک سیاست‌گذاری بد و نامناسب استفاده کرد و بالارفتن هزینه‌ها را به مشتریان تحمیل کرد و این در حالی است که با این سیاست، دولت از مسئولیت خود برای تأمین هزینه درمان شانه خالی خواهد کرد و با این کار نه تنها به مردم آمریکا بلکه حتی به اقتصاد آمریکا نیز ضربه خواهد زد.
  3. سومین سناریو این است که هیچ کاری انجام نشود و این امر نیز باعث بالارفتن هزینه‌ها خواهد شد و در نهایت منجر به رکود  خواهد شد چرا که هزینه‌های خانوار به جای اینکه به سمت خرید اتومبیل، خانه، لباس و اسباب بازی حرکت کند در نتیجه افزایش هزینه‌ها به سمت دارو و درمان خواهد رفت.


  این گزارش بر این عقیده است ایالات متحده در حال حرکت در جهت سناریوی سوم است و دولت هیچ طرحی برای کاهش هزینه‌ها ندارد. الان هزینه درمان ششمین بخش اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می‌دهد و مرکز درمان و خدمات درمانی آمریکا پیش‌بینی کرده است که در هشت سال آینده به جایگاه پنجم خواهد رسید و این امر به این معناست که هزینه درمانی در حال تبدیل شدن به عمده‌ترین هزینه خانوار است.


  بیزنس اینسایدر در این گزارش مدعی شده است در اقتصاد خدمات‌محور مانند اقتصاد ایالات متحده این امر اهمیت زیادی دارد. فدرال رزرو بر این عقیده است که آمریکایی‌ها زیاد هزینه نمی‌کنند چرا که آنها پس‌انداز می‌کنند و دلیل این امر این است که آنها نگران نرخ رشد پایینی هستند که اقتصاد آمریکا اکنون گرفتار آن است. این درست است اما از طرف دیگر این نیز درست است که آمریکایی‌ها به سادگی پولی ندارند که بخواهند ان را پس‌انداز کنند و این به دلیل بالارفتن هزینه های درمان است.


  این گزارش همچپنین در انتها عنوان کرده است که آمریکا بدون طبقه متوسط هیچ نیست یعنی مردمی که برای بچه‌هایشان وسایل مدرسه می‌خرند، به تعطیلات و پارک‌ها می‌روند، در رستوران‌ها غذا می‌خورند و تمامی اموری که طبقه متوسط آمریکا از دهه ۱۹۵۰ در حال انجام آن است.


  و آخرین جمله این گزارش آن است که اگر رکود بعدی در ایالات متحده اتفاق افتاد زیاد تعجب نکیند چرا که بیمه درمانی می‌تواند این کار را انجام دهد.


   


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *