×

وضعیت بازارهای جهانی همزمان با برگزاری کنگره حزب کمونیست چین

 • کد نوشته: 4732
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • همزمان با برگزاری کنگره حزب کمونیست چین که هر پنج سال یک‌بار برگزار می‌شود، بازارهای سهام در آمریکا و آسیا به غیر از ژاپن واکنش خاصی به این رویداد مهم نشان نداده‌اند اما شاخص نیکی ژاپن در نتیجه امیدها برای انتخاب مجدد ائتلاف شینزو آبه در انتخابات آخر هفته برای دوازدهمین روز متوالی رشد کرد و این در حالی است که شاخص‎های سهام و ارز اروپایی همچنان یکنواخت هستند و البته در انتظار سخنرانی اعضای هیئت رئیسه بانک مرکزی اروپا قبل از برگزاری اجلاس سیاست‌گذاری عمده اروپا در هفته بعد هستند.

  وضعیت بازارهای جهانی همزمان با برگزاری کنگره حزب کمونیست چین
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، روز چهارشنبه در همان حالی‌که کنگره حزب کمونیست چین در حال برگزار ی است، بازارهای سهام جهانی در بالاترین نقطه خود به مانند چند روز گذشته و وضعیت ارزهای جهانی در حالت یکنواختی قرار دارند و این بدین معناست که در زمان برگزاری کنگره بازارها واکنش خاصی به این رویداد هنوز نشان نداده‌اند.


  در اروپا نیز همه نگاهها معطوف به سخنرانی‌های رؤسای بانک مرکزی کشورهای اروپایی  قبل از برگزاری اجلاس سیاست‌گذاری عمده هفته آینده است.


  آلکساندر آلدینگر استراتژیست بانک ایالتی بایرن در مونیخ گفت: «امروز سرمایه‌گذاران اوراق قرضه احتمالا توجه خود را بر سخنرانی‌های اعضای هیئت رئیسه بانک مرکزی اروپا متمرکز کرده‌اند و این سخنرانی‌ها ممکن است برای آخرین بار قبل از اجلاس هفته آینده حول سیاست‌گذاری‌های عمده برای اروپا، انتظارات بازار را تحت تأثیر قرار دهد».


  ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا، پیتر پرات اقتصاددان ارشد و عضو هیئت رئیسه بانک مرکزی اروپا و بنو کوه عضو هیئت رئیسه بانک مرکزی اروپا، در میان سخنرانان هستند.


  همچنین شاخص سهام MSCI  بازارهای آسیا – پاسیفیک در خارج از ژاپن نزدیک به بالاترین نقطه خود به مانند گذشته قرار دارد، نقطه‌ای که از سال ۲۰۰۷ تاکنون در همان وضعیت بوده و این نشان‌دهنده این است که بازارهای آسیایی نیز واکنش تأثیرگذاری به سخنرانی طولانی ژی جین‌پینک نشان نداده‌اند.


  جین‌پینگ گفت بازار در تخصیص منابع نقش قاطعی خواهد داشت اما همزمان گفت که نقش دولت در اقتصاد باید تقویت می‌شد. آلدینگر گفت: «سخنرانی ژی جین‌پینگ چیزی نداشت که بخواهد بازارهای آسیایی را تحت تأثیر قرار بدهد».


  سرمایه‌گذاران مشتاقند که اصلاحاتی در بازارهای مالی اقتصادی در پنج سال آینده اتفاق بیفتد اما تاریخ نشان داده است که این رویدادها در جزئیات بسیار خفیف خواهند بود.


  یان کایون تحلیل‌گر ارشد مالی اوراق سرمایه از چین گفت: «مشارکت‌کنندگان بازار این بار توجه زیادی  به کنگره حزب کمونیست چین نشان می‌دهند و آنها منتظرند ببینند که آیا اصلاحات عمده‌ای درباره نگرانی‌های مربوط به رشد اقتصادی رخ خواهد داد یا نه؟»


  در ژاپن نیز شاخص سهام نیکی برای ۱۲ امین روز متوالی افزایش یافت و دلیل این امر امید به ایجاد ثبات سیاسی و دوام سیاست‌های پولی انبساطی در نتیجه انتخابات آخر هفته در ژاپن است.


  طبق نظرسنجی‌ مؤسسه کایدو، ائتلاف شینزو آبه در انتخابابت سراسری ژاپن با کسب اکثریت دو سوم آرا پیروز انتخابات خواهد بود.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *