×

عربستان برای تغییر حکومت قطر تلاش می‌کند

 • کد نوشته: 4741
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • به ادعای وزیر خارجه قطر، عربستان برای بر هم زدن اوضاع قطر و تحریک برای تغییر نظام این کشور تلاش می‌کند.

  عربستان برای تغییر حکومت قطر تلاش می‌کند
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد» به نقل از فارس،«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر گفت: ما می‌بینیم دولت عربستان از تغییر نظام قطر سخن می‌گوید و شاهد هستیم که چگونه مسئولان آن مردم قطر را به قیام و اعتراض علیه حکومت خود تحریک می‌کند و لذا روی سخن آنها تغییر نظام قطر است.


  آل ثانی در مصاحبه با شبکه « CNBC» افزود: هدف کشورهای محاصره‌کننده قطر توقف حمایت از تروریسم نیست بلکه «بی‌احترامی و ارعاب» است و آمریکا و امیر کوین نیز تلاش‌هایی برای آرام کردن چهار کشور عربی و دور کردن آنها از هر گونه تهدید به اقدام نظامی انجام داده‌اند.


  وزیر خارجه قطر همچنین تصریح کرد: تحریم قطر باعث شده که پایگاه نظامی العدید آمریکا و جنگ علیه تروریسم نیز متضرر شود چرا که ۹۰ درصد تأمین مواد غذایی و دارویی قطر از طریق مرزهای زمینی است و بخشی از آن نیز به همین پایگاه ارسال می‌شود در حالیکه گذرگاه زمینی اکنون بسته است.


  آل ثانی در ادامه اظهار کرد: با وجود بسته بودن حریم هوایی، هواپیماهای قطری که حمایت لجستیک از پایگاه العدید بعمل می‌آورند، راهی جز پرواز به سمت ایران و استفاده از حریم هوایی آن ندارند.


  وی اشاره کرد: نیروهای قطری که در حملات علیه داعش به رهبری آمریکا مشارکت داشته و یا در ناوگان پنجم آمریکا در بحرین حضور داشتند، همگی طرد شده‌اند.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *