جورج سوروس کنترل ۱۸ میلیارد دلار را در دست دارد


به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، جورج سورس حدود ۱۸ میلیارد دلار سرمایه خود را به بنیادهای جامعه باز خود انتقال داده است و آن را تبدیل به دومین گروه تأمین مالی در ایالات متحده برای فعالیت در کشورهای دیگر تبدیل کرده است.


وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز گزارش داده‌اند که چنین بنیادهایی میلیاردها دلار در اختیار خود دارند اما سوروس ۸۷ ساله اکنون سرعت انتقال پول از شرکت خانوادگی هدج‌فاند و مدیریت وجوه نقد سورس (LLC) به بنیاد جامعه باز را افزایش داده است تا بتواند بر نیروهای گریز از مرکز کشورها تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


نمایندگان جامعه باز که متعلق به سورس است به پرسش‌های رویترز در این خصوص جواب نداده‌اند.


بنیاد جامعه باز در سطح جهانی برای ایجاد «کشورهای دموکراتیک» فعالیت می‌کند و طبق گزارشی که وبسایت این مؤسسه درج کرده است از سال ۱۹۷۹ تا کنون ۱۴ میلیارد دلار برای این فعالیت‌ها هزینه کرده است. و این در حالی است که عمده فعالیت‌های سوروس در راستای براندازی دولت‌های محلی متمرکز است.  


جورج سوروس که اصالتاً اهل مجارستان است در نتیجه بالا رفتن ارزش پوند در انگلستان در سال ۱۹۹۲ توانست ثروت هنگفتی کسب کند، حمایت‌کننده اصلی فعالیت‌های لیبرالی است و یکی از ثروتمندترین افرادی است که سال گذشته با خرج میلیاردها دلار از کمپین هیلاری کلینتون حمایت کرد .


سوروس در ابتدای امسال رئیس هیئت مدیره «مدیریت دارایی گروه USB » یعنی داون فیتزپاتریک را به عنوان سرمایه‌گذار ارشد شرکت «مدیریت وجوه نقد سوروس» که واقع در نیویورک است استخدام کرد که بزرگترین شرکت تأمین مالی بنیاد جامعه باز است.


در ایالات متحده میان گروه‌های تأمین مالی برای فعالیت در کشورهای خارج از ایالات متحده برای ایجاد کشورهای دموکراتیک تنها «بنیاد بیل و ملانیا گیتس» از بنیاد جامعه باز جورج سوروس بزرگتر است که سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار دارد.


 


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *