×

سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد یورویی یک شرکت نروژی در ایران

 • کد نوشته: 4782
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • یک شرکت نروژی برای ارایه خدمات در بخش انرژی خورشیدی به مدت ۵ سال در ایران قراردادی را به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو به امضاء رساند.

  سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد یورویی یک شرکت نروژی در ایران
 • به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از رویترز، شرکت نروژی «انرژی ساگا» که در بخش انرژی خورشیدی فعالیت دارد، قراردادی را با شرکت ایرانی «انرژی امین» به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو امضاء کرد. همچنین به موجب این قرار داد شرکت نروژی به ارایه خدمات در این حوزه برای یک بازه زمانی ۵ ساله در ایران متعهد شده است. 


  لارس نوردم سفیر نروژ در اینباره گفت: نروژ به طور کامل به برجام (توافق هسته ای) پایبند است و امضاء این قرار داد دلیلی است که نشان می دهد ما بسیار جدی هستیم و بسیار زود شاهد سرمایه گذاری بیشتر خواهیم بود.


  البته سفیر نروژه در تهران میزبانی این مراسم را عهده دار بود و قرار است که شرکت ساگا ۲ گیگاوات پنل خورشیدی را در مکان های مختلفی در اطراف کویر مرکزی ایران راه اندازی کند.


  این در حالی است که پروژهای جدید انرژی خورشیدی در ایران توسط کنسرسیوم سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی اروپایی در حال تامین منابع مالی هستند و یک صندوق ضمانت دولتی هم از سوی دولت ایران آنها را حمایت می کند. 


  گائوت استینکوپف مدیر توسعه شرکت «ساگا» در زمان امضاء این قرار داد گفت: امیدواریم با ساخت این کارخانه و تولید پنل های خورشیدی به اشتغال زایی در ایران کمک کنیم. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *