×

نوید تسهیلات برای کشاورزان در جشنواره سیب دماوند

 • کد نوشته: 4794
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران از اعطای تسهیلات با عاملیت بانک کشاورزی به صادرکنندگان محصولات کشاورزی در حالی صحبت کرد که روز شنبه دفتر زنجیره صادرات برای رسیدگی به امور کشاورزان در راستای اقتصاد مقاو متی و حمایت از تولیدات داخلی افتتاح می شود.

  نوید تسهیلات برای کشاورزان در جشنواره سیب دماوند
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، علیر ضا کوهستانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در جشنواره سیب که روز گذشته برگزار شد  ضمن اشاره به این موضوع که قرار است شنبه ۲۸ مهر دفتر زنجیره صادرات سیب افتتاح شود گفت تسهیلات بانکی برای کشاورزان به منظور حمایت و ایجاد مشوق های صادراتی با عاملیت بانک کشاورزی به عنوان سرمایه در گردش (یکساله) از محل صندوق توسعه ملی با سود ۱۱ درصد و از منابع داخلی بانک با ۱۸درصد سود تا سقف ۵۰ میلیارد ریال برای صادرکنندگان حقیقی و برای صادرکنندگان حقوقی تا سقف ۴۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است . متقاضیان می توانند با مراجعه به مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران از این تسهیلات استفاده نمایند.


  وی افزود اقداماتی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید کنندگان داخلی، جلب مشارکت سرمایه گذاران خارجی و ارتقاء جایگاه جهانی کشور  با رویکرد جهانی برای عرضه محصولات داخلی در بازارهای خارجی ، پس از افتتاح این دفتر همزمان با سالروز ملی صادرات برای موارد ذیل به صورت ویژه براساس قول وزیر کشاورزی در جشنواره سیب مورخ  ۲۵/۷/۹۶ پیگیری و اجرایی خواهد شد.


  – تسهیل مقررات و گسترش مشوق های صادراتی


  -گسترش خدمات تجارت خارجی، ترانزیت و زیرساخت های مورد نیاز


  -جلب و تشویق سرمایه گذاران خارجی برای صادرات


  -برنامه ریزی تولید ملی متناسب با نیازهای صادراتی، شکل دهی بازارهای جدید و تنوع بخشی پیوندهای اقتصادی با سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه


  -استفاده از ساز و کار  مبادلات تهاتر برای تسهیل در مبادلات در صورت نیاز


  -ایجاد ثبات  رویه و مقررات در مورد صادرات با هدف گسترش پایدار سهم استان تهران در بازار کشورهای هدف


  -تشکیل حلقه و زنجیره های تولیدی در کنار زنجیره های صادراتی سیب درختی اعم از: تامین کنندگان نهاده ها، تولیدکنندگان، واحدهای صنایع تبدیل و بسته بندی، سردخانه داران و….


  -تعیین درصدی از تولیدات استانی برای صادرات


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *