×

پرچم داری پالایشی ها در بازار سهام

 • کد نوشته: 4802
 • ۲۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • گروه فرآورده های نفتی بار دیگر در کانون توجه فعالان بازار سهام قرار گرفت.

  پرچم داری پالایشی ها در بازار سهام
 • به گزارش پایگاه خبری “با اقتصاد”، چهارشنبه ۲۶ شهریور و بعد از مدت ها درجا زدن شرکت های گروه نفتی و پالایشی، بار دیگر این گروه توانست جور شاخص را به دوش بکشد و در حالی که بیشتر نمادهای بازار سهام با کاهش قیمت مواجه بوده اند و شاخص کل هم وزن نیز با افت ۴۲ واحد مواجه بود، شاخص کل بورس را با رشد ۱۰۸ واحدی سبزپوش کنند.


  گروه فرآورده های نفتی در یک ماهه اخیر با بازدهی  ۳ درصدی و در بازه سه ماهه اخیر با بازدهی ۱۶ درصدی یکی از گروه هایی است که در ماه های اخیر بیشترین تقاضا را از طرف فعالان حقوقی بازار داشته است.


  این گروه همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون بازدهی ۲۵ درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است. اما رشد روز چهارشنبه می تواند ناشی از نزدیک شده به اعلام گزارش های شش ماهه این شرکت ها باشد. چندی است که شرکت های پالایشی با شایعه تعدیل مثبت ناشی از دریافت اختلاف حساب سال های ۹۱ و ۹۲ با شرکت پالایش و پخش مواجه هستند، که در صورت عملی شدن این شایعه شرکت پالایش نفت اصفهان (شپنا) بیشترین تعدیل مثبت از این موضوع را خواهد داشت.


  همچنین با توجه به رشد نسبی قیمت نفت در روزهای اخیر و مزید بر علت شدن رشد نرخ برابری دلار با ریال، توجه فعالان بازار به این گروه بیشتر شده است. در مقابل برخی از فعالان بازار بدلیل وجود ریسک ابهام نرخ خوراک و محصولات در شرکت های پالایشی همواره از سرمایه گذاری در این شرکت ها خودداری می کنند. با این وجود به نظر می رسد گزارش های شش ماهه این شرکت ها که تا چند روز آینده منتشر خواهد شد بسیاری از این مسائل را روشن خواهد کرد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *