×

شرایط سخت صادرات در سال ۹۵ / صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند

 • کد نوشته: 4865
 • ۲۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تنوع بازیگران در میدان مسابقات جدید صادراتی خبر داد و گفت: شرایط در سال ۹۵ بسیار برای صادرات وصادرکنندگان سخت بود.

  شرایط سخت صادرات در سال ۹۵ / صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایسکانیوز؛ مجتبی خسروتاج، معاون وزیر صنعت در بیست و  یکمین سالروز ملی صادرات گفت: هزینه های تولید و بازاریابی در حوزه صادرات، کار را در این رقابت جهانی در بازارهای هدف صادراتی، سخت کرد و بر این اساس شرایط در سال ۹۵ بسیار برای صادرات و صادرکنندگان سخت بود.


  معاون وزیر صنعت افزود: تحقق برنامه های راهبردی در حوزه صادرات و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، در گرو بازتعریف نهادهای موجود و توجه به قابلیت های کنونی کشور است که بر این اساس باید توجه داشت که هر چند در طی سه دهه گذشته با تکیه بر مزیت های نسبی کشور به خصوص در بخش انرژی و معدن، تلاش های تولیدی و صادراتی ظرفیت های جدیدی را برای صادرات فراهم کرده، ولی روز به روز میدان مسابقات جدیدی از کالا و خدمات در سطح جهانی در حال شکل گیری است.


  او ادامه داد: رقابت در این میدان ها نیازمند سیاستگذاری جدی در بخش های نوظهور برای صادرات خدمات و کالا است؛ بر این اساس همراهی با کاروان پرشتاب فناوری های نوین در عرصه صادرات، نیازمند سازمان توسعه ای چابک با مدیران برخوردار از دانش روز جهان است.


  به گفته خسروتاج کشور نیازمند ساز و کار دانش بنیان و بانشاط است که به نظر می رسد باید تعمیق و گسترش تلاش‌ها زمینه ای را فراهم کرد که آینده بهتری را رقم زد.


  او تصریح کرد: البته صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند که باید بازتعریف نهادهای سازمان های توسعه ای مثل سازمان توسعه تجارت در مورد آن صورت گیرد و همه امکانات را در این زمینه به خط کرد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *