×

رشد ۱۱ درصدی حجم معاملات بورس کالا

 • کد نوشته: 4891
 • ۲۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • بورس کالاطی هفته منتهی به ۲۷ مهرماه، درحالی که حدود ۶۰۴ هزار و ۴۰۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت، حجم معاملات انواع محصولات رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرد.

  رشد ۱۱ درصدی حجم معاملات بورس کالا
 •  


   


  به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از بورس کالای ایران، طی آخرین هفته مهرماه، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۸۱ هزار و ۷۶۹ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار، ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن، یک هزار و ۴۰ تن آلومینیوم، ۱۶۹ هزار و ۸۰ تن فولاد، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، یک هزار و ۵۰۰ تن مس، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۵ کیلوگرم طلا از سوی مشتریان خریداری شد.


  همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۷۱ هزار و ۱۶۲ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال به فروش رسید.


  در این تالار، ۹۸ هزار و ۶۲۸ تن قیر، ۵۶ هزار و ۳۳۵ تن مواد پلیمری، ۶۸ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۴ هزار تن لوب کات، ۲۵ هزار و ۱۲۴ تن مواد شیمیایی، ۷ هزار و ۴۷۰ تن گوگرد، ۵۰۶ تن روغن پایه و همچنین هزار و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی خریداری شد.


  تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در چهارمین هفته مهرماه، شاهد معامله ۵۰ هزار و ۹۴۳ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۵۲۹ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۴۸ هزار و ۲۵۰ تن گندم، ۷ هزار و ۱۵۰ تن شکر سفید، ۱۹۳ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی و همچنین ۳۵۰ تن کنجاله مشاهده شد.


  لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران، ۲۹۵ تن ضایعات فلزی، ۱۷۵ تن کنسانتره فسفات،  ۲۵ تن روغن کارکرده لوکوموتیو و همچنین ۴۰ تن متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات پلیمریک داد و ستد شد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *