×

حمله سایبری گسترده به تأسیسات صنعتی آمریکا

 • کد نوشته: 4977
 • ۳۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • در گزارشی که مقامات ایالات متحده در باب حمله سایبری حکرها روز جمعه منتشر کرده‌اند عنوان شده است که بسیاری از تأسیسات صنعتی بنیادی آمریکا مورد حمله سایبری گسترده‌ای واقع شده‌اند و حکرها در بسیاری از موارد در رسیدن به اهدافشان موفق عمل کرده‌اند.

  حمله سایبری گسترده به تأسیسات صنعتی آمریکا
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، دولت ایالات متحده هشدار داد که حکرهای سایبری در حال طراحی یک حمله گسترده به شرکت‌های صنعتی هستند، و نشانه‌ها حاکی از این است که این حکرها اکنون به صورت فزاینده‌ای تهدیداتی را در حوزه صنعت انرژی و سایر زیرساخت‌ها ایجاد کرده‌اند.  


  دپارتمان امنیت ملی و اداره فدرال ایالات متحده در گزارشی که روز جمعه در ایمیل منتشر شد، هشدار داد که صنایع هسته‌ای انرژی، هوایی، آب و … تا ماه می مورد حمله سایبری قرار گفته‌اند.  


  خبرگزاری‌ها هشدار دادند که حکرها در هدف قرار دادن بسیاری از این شبکه‌ها موفق عمل کرده‌اند اما هنوز قربانیان خاصی را شناسایی نشده است.   


  هدف حکرها به خطرانداختن شبکه‌های سازمانی با ایمیل‌های مهاجم  و وبسایت‌های آلوده است تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را تهیه کنند.


  مقامات ایالات متحده ماه‌هاست که این مسئله را رصد می‌کنند و گزارشات مربوط به این تحقیق و تفحص اولین بار توسط خود رویترز منتشر شد. این گزارش که به صورت اختصاصی برای شرکتهای مورد حمله ارسال شده بود، مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی را که بخش‌های زیرساخت انرژی و هسته‌ای را هدف قرار داده بود افشا می کرد.


  رابرات لی کارشناس امنیت شبکه‌های صنعتی گفت: «این یک فعالیت تهاجمی گسترده است».


  لی که رئیس امنیت سایبری شرکت دراگوس است  عنوان کرد این گزارش نشان دهنده این است که حکرها در خدمت منافع روسیه فعالیت می‌کنند او از توضیح بیشتر در این رابطه خودداری کرد.


  شرکت دراگوس همچنین عنوان کرده است که فعالیت سایر گروههای سایبری از کشورهای چین، ایران، کره شمالی را نیز تحت نظر دارد.


  گزارش همچنین ادامه می‌دهد حکرها موفق شده‌اند به یک سری اهداف نفوذ کنند که شامل حداقل یک تولیدکننده انرژی می‌شود و در این راستا نیز شبکه‌های دیگری را مورد جستجو قرار داده‌اند.


  این گزارش می‌گوید که اداره امنیت ملی اطمینان دارد که «این تهدیدها از جانب حکرها همچنان ادامه دارد و فعالانه به دنبال نفوذ به اهدافشان آن هم در یک فرآیند بلندمدت هستند».


  این گزارش در ادامه آورده است که این حمله سایبری به شرکت‌های آمریکایی توسط همان حکرهایی انجام شده است که در ماه سپتامبر  عملیات کنترل سیستم‌های شرکت های انرژی اروپایی و آمریکایی  را هدف قرار داده‌اند.


  پزوهش‌گر شرکت سیمانتک، ویلیام تاکور که گزارش حمله سایبری ماه سپتامبر را ارائه کرده بود در ایمیلی عنوان کرد که بخش زیادی از محتوای گزارش روز جمعه برای جامعه امنیتی ایالات متحده کاملا آشناست


  شرکت امنیت سایبری کرود استرایک گفت شاخص‌های فنی که در گزارش وجود دارد عنوان کرده‌اند که حمله کنندگان وابسته به یک گروه حکری به نام «برسک بیر» هستند که در ارتباط با دولت روسیه هستند و شرکت‌های مربوط به صنایع انرژی و حمل و نقل را مورد هدف قرار داده‌اند.


  معاون رئیس شرکت کرود استرایک، آدام میرز عنوان کرد: «ما هیچ اقدام خرابکارانه‌ای از جانب این گروه مشاهده نکرده‌ایم».


   


   


   


   


   


   


   


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *